HaberlerPorsche

Porsche’den yeni yatırım geliyor

Volkswagen grubunun lüks ve sportif otomobil üreticisi olan Porsche, önümüzdeki 5 yıl içerisinde önemli yatırımların altına imza atacak. Almanya çıkışlı olan firma, kendi ülkesinde 1 milyar euro, yani 3 milyar liradan fazla yatırım yapmayı planlıyor. Zuffenhausen ve Weissach fabrikalarına yapılacak olan bu yatırımla birlikte hem işte çıkarmalar azaltılmış olacak hem de motorla birlikte gövde üretim kapasitesi de artırılacak. “Geleceğe Uyum Sağla” adı verilen projeyle birlikte otomobillerdeki verimliliğin yanı sıra tasarruf kapasitesi de artırılmış olacak.

Mevcut Porsche 911 ve Boxster modellerinin üretimini gerçekleştiren fabrika, Ağustos 2016 itibariyle mevcut ve gelecek jenerasyon Porsche Cayman modellerinin de üretildiği tesis olacak.

Daha da ötesi Zuffenhausen fabrikasının ilerleyen dönemde yeni bir model serisinin üretimini gerçekleştirmesi bekleniyor. Porsche AG Genel İş Konseyi Başkanı Uwe Hück, markanın yeni yatırımları ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Geleceğimiz için hala daha fazla çalışmamız gerekiyor. Ülkelerde ve bölgelerde daha fazla büyümeye ihtiyacımız var. Bu ihtiyacı da ancak Weissach tesislerimizde geliştirilip, Zuffenhausen fabrikamızda üretilecek bir başka yeni model serisi ile karşılayabiliriz.” Sınırlı sayıda üretilen 918 modelini saymazsa şuanda, Boxster, Cayman, 911, Panamera, Macan ve Cayenne olmak üzere 6 modeli bulunan markanın 7. seri üretim modeline karar vermesi gerekiyor.

Porsche Yönetim İcra Kurulu Başkanı Matthias Müller ise şu açıklamayı yaptı: “Tıpkı diğer otomobil üreticileri gibi Porsche’de değişken ekonomik durumlar, katı CO2 salınımı kuralları, yeni sürüş teknolojileri ve hızla gelişen dijital teknoloji gibi ana sorunlar ile başa çıkmaya çalışıyor. Tüm bu sorunların üstesinden gelmek için ise kapasiteyi arttırmak ve ciddi yatırımlar yapmak gerekiyor. İşte bu yüzden biz de şirket içindeki tüm süreç ve prosedürleri kontrol ve optimize ediyoruz. “

porsche

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir