Renault Megane yorumları

Renault Megane ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Yeni Renault Mégane kullanmak, kontrollü bir dinamizm ile birlikte benzersiz hazların yaşanması anlamına geliyor. Daha da tutumlu ve performanslı motor gamı, Energy 1.6 dCi 130 bg motoru ile zenginleşti.. Stop & Start ve fren fazında enerji geri kazanımı gibi Renault’nun F1’deki bilgi birikiminden kaynaklanan teknolojik yenilikler sayesinde, bu motor ideal olarak sürüş keyfini ve yüksek tüketim kontrolünü bir araya getiriyor.

Renault yakıt tüketimini 4 l/100 km düzeyine düşürmek için yeni Energy 1.6 dCi 130 bg motorun silindir hacmini azalttı. Bu anlamlı yakıt tüketimi azalması ile CO2 emisyonları azaltılarak 104 g CO2/km’ye çekildi.

Motor dinamik ara hızlanmaları ve ivmelenmeleri, 1 750 d/d’dan itibaren kullanımda olan son derece cömert torku (320 Nm) ve 16 supaplı enjeksiyon ve turbo sisteminde gerçekleştirilen iyileştirmelerle çok daha konforlu kullanım olanağı sunuyor.

Sürüş keyfi ve araç içindeki güven ve huzur Stop & Start sisteminin akıcılığı ve motorun sessizliği sayesinde maksimum düzeyde. Mégane HB’de, sürüş keyfini her an yaşarsınız.

Renault Visio System ön cam ve dikiz aynası arasına yerleştirilmiş olan bir kamera yardımıyla çalışmaktadır.
Kamera Wide-VGA CMOS Dijital Görüntü sensörü sayesinde yüksek çözünürlük sağlamaktadır.
Renault, Visio System ile sunduğu iki özellikle müşterilerin güvenliğine verdiği önemi göstermektedir.

Şerit takip asistanı (ŞTA) sürücünün istemsiz bir şekilde ve sinyal vermeksizin şerit değiştirmesi durumunda uyarı veren bir sistemdir. Bu özellik, Renault Visio System kamerası sayesinde çalışmaktadır. Şeritten sinyal verilmeden çıkıldığında sesli ve görüntülü bir uyarı oluşmaktadır. 70 km/s hız üzerinde çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir