Mercedes

Mercedes S63 AMG Cabriolet Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Mercedes’in uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni nesil lüks otomobili Cabriolet, sonunda şehir içi test sürüşlerine de başladı. Yakın zaman içerisinde Almanya’da satışa sunulması beklenen otomobilin hem teknik hem de görsel detayları belli olurken, “lüks” kelimesinin üstüne çıkması birçok otomobilseverin hoşuna gidecek gibi gözüküyor. Mercedes S63 AMG Cabriolet Fiyat Listesi gelen bilgilere göre 300 bin eurodan başlayarak seçeneklere göre artış gösterecek; sahip olduğu motor ise kendi segmentindeki tüm diğer modelleri geride bırakıyor.

Kaputun altında da Mercedes Benz’den bir sürpriz beklenmiyor. S63 AMG Convertible, S63 AMG Coupe’de kullanılan 5.5 litrelik çift turbolu V8 motordan 585 beygir güç elde etmeye devam edecek gibi duruyor. Hem arkadan itişli hem de 4Matic 4 tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek S63 AMG Convertible modelinin sağdan direksiyonlu versiyonu ise olmayacak.

Her ne kadar henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmasa da Mercedes Benz’in en güçlü modeli S65 AMG’nin de Convertible versiyonunun satışa sunulması bekleniyor. Tüm opsiyonları ve 6 litrelik V12 devasa motor seçeneği ile Avrupa fiyatı €300.000’yu (869.000 TL) bulacak S65 AMG Convertible, Bentley’e uykusuz geceler yaşatacak.

Tabiki S Serisi Cabriolet’lerin diğer versiyonları da hiç ucuz olmayacak. Örneğin 455 beygir güç üreten 9 vitesli otomatik şanzımana sahip “Giriş Seviyesi” S500, €140.000’dan (405.500 TL) satışa çıkacak. Bugüne kadar pahalı opsiyonları sevmeyen Mercedes Benz sahibine rastlamadığımızı düşünürsek, bu fiyatların çok daha yükseleceği ortada.

Swarovski kristalleri içeren ön farlardan, açık renk deri koltuklara, Mercedes Benz’in opsiyon listesinde limit yok. Peki yeni S Serisi Convertible modelini alüminyum tavanlı SL Roadster’dan ayıran ne? Dört koltukta da, ortalamanın çok üzerinde konfor deneyimini, sınırsız teknoloji ile sunan bir otomobil olması.

mercedes_S63 AMG Cabriolet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir