Porsche

Porsche 70. Yılını Yeni Bir Araçla Kutluyor

Dünyanın en büyük otomobil markalarından biri olan Porsche, 70.yılına özel olarak tasarladığı 911 Speedster aracını kutlamalar kapsamında ZuffenHausen’de gösterişe çıkardı. 911 Speedster Concept, Porsche’a ait Motor Sporları Merkezi’nde geliştirilmiştir. Tasarımı ile bakanların dönüp tekrardan baktığı oldukça ilgi çekici olan araçta, farklı sistemlere yer verilmiştir.

Araçta navigasyon, klima ve radyo sistemleri bulunmaktadır. Tasarım olarak ise camların küçültülmüş bir tasarım ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Aracın renk konusunda da farklı seçeneklere sahip olacağı belirtilmiştir. 911 GT3 şasisi ile geliştirilen Porsche 911 Speedster modelinde 6 ileri şanzıman ve 6 silindirli boxer motor yer almaktadır. Aracın motor gücü ise 9000 d/d’de 500 HP’nin de üzerinde olarak karşımıza çıkıyor. Yani sadece tasarımı ile değil diğer pek çok özelliği ile de dikkat çeken bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

Aracın 2019 yılında seri üretime geçip geçmeyeceği ne yazık ki bilinmiyor. Ama en kısa sürede Porsche yetkililerinin bu konuda bir açıklama yapacağını düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir