HaberlerMercedes

Mercedes B serisi güncelleniyor

Son senelerde spor araçlarına lüks otomobillerden daha fazla değer verdiğini her fırsatta gözümzüe vuran Mercedes, sadece son 3 sene içerisinde 350 bin tane Sports Tourer model satmayı başarmıştı. Bu başarıda en büyük pay B serisine aitken artık bu serinin de yenilenmesi gerekiyor. Hem iç hem dış donanımları değişecek olan modelin en çok tercih edilenlerden biri olmasının nedeni aile için de uygun olması. Otomobile 5 farklı yeni dizel motor seçeneği ve 4 farklı da benzinli motor seçeneği geleceği belirtiliyor.

Yeni nesil B Serisi, bu güzel görüntüsünü yepyeni bir ön tampon, makyajlanmış arka tampon, iki kanallı geniş ön ızgaralar, led gündüz farları gibi arabanın görüntüsüne dinamizm katan detaylara borçlu. Daha etkileyici bir görünümün yanında ekstra güvenlik de sağlayan gündüz ve gece led aydınlatmaları, bicolour renkleriyle gün ışığı rengine çalan bir his uyandırarak sizi daha görünür kılacak.

Mercedes-Benz B Serisi kullanıcılarını bekleyen yenilikler sadece arabanın dışından ibaret değil. İç donanımda da bir dizi lüks iyileştirmeye gidilmiş. 12 farklı seçeneği olan iç ambians ışığı ruh halinizi arabanın içine yansıtmanıza imkan tanıyacakken opsiyonel keyless go özelliği anahtara bağımlılığınızı azaltacak.

Bluetooth gibi standart iletişim modülleriyle bağlantı kurabilen Mercedes Connect Me servisleri ile online olarak trafik yoğunluklarını sorgulamanız bile mümkün. B Serisinin el yapımı deri döşemeleri ise yeni seride konfora ne denli önem verildiğini gözler önüne seriyor.

Lansmanından itibaren güvenlik konusunda iddialı olan Mercedes-Benz B Serisinde otomatik frenlemeyi sağlayan Çarpışma Önleme Yardımcısı (Collision Prevention Assist) ve Konsantrasyon Kaybı Yardımcısı(Attention Assist) gibi donanımlar da geliştirilerek güncellenmiş.

mercedes_b

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir