HaberlerOpel

Opel Astra artık LPG’li

Geride bıraktığımız dönemde inanılmaz ve oldukça radikal bir kararla birlikte Chevrolet’yi Türkiye pazarından çekmiş olan General Motors, ülkedeki varlığını Opel üzerinden güçlendirme çabası içerisinde gibi gözüküyor. Bu vakte dek sadece benzinli olarak pazarda yer alan Opel Astra, artık LPG’li olarak da sürücülerle buluşacak. Opel’in bu hareketi pek de şaşılacak bir durum değil; zira daha önce Insignia’nın sedan modeline de LPG eklenmişti.

Benzinli bir araç için oldukça tatmin edici olan 200Nm lik tork değerine sahip Astra Sedan listelere 68 bin 488 TL den girdiyse de Şubat ayı kampanyası dahilinde yaklaşık 5.800 TL lik bir indirimle 62 bin 693 TL den satışa konuldu. Sadece 6 ileri manuel şanzıman ile satışa sunulan LPG’li Astra, 0-100 arasını 10,2 saniyede alabiliyor ve 202 km/s sürate ulaşabiliyor.

Şehir içinde 7,3 lt, şehir dışında 4,7 litre ve ortalamada 5,7 litre benzin tüketen araç, LPG ile şehir içinde 9,5 litre şehir dışında 5,8 litre ve ortalamada 7,2 litre yakıt tüketiyor. 56 litrelik benzin deposuna sahip olan Yeni Astra Sedan’ın LPG deposu 36 litre gaz alıyor.

opel_astra_lpg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir