Dacia

Duster PickUp Geliyor

Duster PickUp Geliyor, Makyajlanmadan önceki Duster modeli üzerine konumlandırılan pickup modeli, hemen üretime geçebilecek kadar hazır görünüyor. Romen internet sitesi Auto Industry News’e göre bu otomobil yerel bir karoser şirketi olan ve Dacia otomobilleri modifiye ederek ambulansa çeviren Romturingia tarafından yapılmış.
Edinilen bilgilere göre Renault’un bu projeye katkısı ise yerel mühendislik merkezi Renault Technologie Roumanie tarafından yalnızca teknik destek yönünde olmuş.

Duster pickup prototipinin özel istek üzerine büyük filolar halinde üretileceği belirtirken, ararç hem 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak hem de oldukça yeterli bir yükleme kapasitesine sahip olacak.

Daha büyük yükleme alanı sağlamak için tek kabinli olarak üretilen ve yalnızca iki koltuğu bulunan Duster pickup, buna rağmen Duster modeli ile birçok ortak element taşıyor. 1.7 metre uzunluğunda arka yükleme kapasitesine sahip olan Duster pickup, 400 kg’ye kadar yük taşıyabiliyor. Motoru hakkında ise bir bilgi bulunmayan Duster pickup modelinde 6 vitesli manuel şanzıman kullanılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir