Haberler

Nasa ve Uber’den Havalı Taksiler

Kim bilir belki de Nasa Uzay İstasyonu’na taksiyle erişim sağlanabilir?

Nasa, Dünya’ya bakış açısı ve ulaşım sektörüne havalı erişim modellerinin sağlanması için Mayıs 2018’de Uber ile anlaşma sağladı. NASA ve Uber iş birliği ile önümüzdeki yıllar içerisinde hava taksiler gökyüzünde dolaşmaya başlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Uluslararası ulaşım şirketi UBER ile anlaşma sağladı. Özellikle Amerika’da uçan taksiler için keşif yapılması konusunda, geçtiğimiz Mayıs ayında ilk anlaşmalar yapılmıştı.

2020 yılında ilk ürünlerin piyasaya çıkarılması planlanırken, İHA’lar ile keşif uçuşları yapılmaya devam ediyor. Uber hava taksi projesinde kullanılacak olan teras ve çatı otoparkları için alan araştırmaları devem ediyor. Yüksek binaların teras çatıları, hava taksilerinin otopark ve durağı olarak kullanılması planlanıyor.

Uber’in uluslararası taksi sistemlerine benzer bir uygulama ile hava taksilerin geniş kapsamlı bir ağ sistemi üzerinde ulaşım hizmetleri vermesi planlanıyor. 2020’den itibaren uçurulması planlanan hava taksi modelleri ise Los Angeles Uber Elevate Zirvesi’nde tanıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir