Fiat

Fiat 500L üretimi duruyor

Fiat 500 ailesi artık otomotiv pazarının en kült modelleri arasına girmeyi başarmış bir seri. Bu aileye bundan 2 sene önce Fiat 500L de katılmıştı. Şu ana kadar elde edilen istatistikler gösteriyor ki Fiat 500L istenilen satış değerlerine bir türlü ulaşamamış. Ne kadar otomobiller arasında, 500 ve 500L arasındaki isim farkı çok az olsa da ikisinin birbirinden çok daha farklı olduğunu belirtmemiz lazım. Şirket içinden sızan bilgilere göre otomobilin pazarlamasında bir sıkıntı ortaya çıktığı düşünülüyor ve otomobilin farklı bir isimle satışta olması gerektiği savunuluyor. Bu da Fiat 500L’nin üretiminin duracağının ilk sinyali.

Otomotiv tarihinin ikonları arasına geçmiş Fiat 500 modelinin gölgesinde kalan 500L nin satış rakamlarının neden bu denli düşük kaldığı ise Fiat yönetiminin kafasını bir hayli kurcalayacak. 500L Beats Edition versiyonunun dünya çapında sadece 8.000 adet satılması durumun vehametini gözler önüne seriyor.

Fiat 500L, General Motors şirket ortaklığı ile Sırbistan Kragujevac’ta bulunan fabrikada yılda 160.000 adet kapasite ile üretiliyor. Firma, bu modelinin üretiminin geçici olarak durdurulduğunu bildirse de üretimine tekrar ne zaman başlanacağının açıklanmaması kullanıcılarını merak içinde bırakacak. 500L den umduğunu bulamayan firmanın, yeni çıkacak olan Fiat 500X CUV ile göstereceği satış performansı ise şimdiden merak edilen bir diğer husus.

Fiat 500L

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir