Marka Marka Frankfurt beklentileri

Marka Marka Frankfurt beklentileri, Audi, Alman üreticinin, Frankfurt fuarında, 2010 yılında “konsept” olarak tanıttığı ve 1984’te pistlerde fırtınalar estirerek adını duyuran sportif Quattro modelinin modern uygulamasını göstermesi bekleniyor. Bununla birlikte markanın A3 Sedan’ın yanı sıra A8 gibi mevcut modellerinde gerçekleştirdiği ufak makyajları da fuarda tanıtacağı bildiriliyor.

Chevrolet: Markanın Frankfurt’taki en büyük yeniliğinin, kaslı Amerikan efsanesi Camaro’nun yenilenen versiyonu olacak. Bununla birlikte makyajlanan ya da donanımları artırılan Spark, Aveo, Cruze, Orlando ve Malibu modelleri de Frankfurt’ta tanıtılacak.

Citroen: Fransız üreticinin, Frankfurt’ta yeni bir alt markanın sinyalleri vereceği konuşuluyor. Daha lüks DS serisiyle başarı yakalayan Citroen, bu kez de “C” serisiyle Dacia ve Skoda’ya rakip olmayı hedefliyor. Bu çerçevede yeni “Cactus” konsepti, söz konusu planın bir habercisi olacak. Ayrıca fuarda yeni Grand C4 Picasso’nun da tanıtımı yapılacak.

Dacia: Türkiye’de de popüler olan Dacia’nın SUv modeli Duster, makyajlanmış olarak Frankfurt’ta gözler önüne çıkacak. Ön tasarımı büyük ölçüde yenilenen Duster’ın daha saldırgan bir görünüm sergilediğini söyleyelim.

Ford: Markanın Frankfurt’taki bilinen en önemli yeniliği, büyük boy bir MPV olan S-Max’in ikinci nesli olacak. Ancak yeni Mondeo temellerini taşıyan bu araç, fuarda “konsept” olarak sergilenecek.

Honda: Yeni Civic üzerine geliştirilen ve Cenevre’de “konsept” haliyle gösterilen stationwagon yeni Civic Tourer, bu fuarda üretime hazırlanmış olarak sevenlerinin karşısına çıkacak.

Infiniti: Lüks markanın kompakt sınıfa girişi anlamına gelen Q30 Concept, Frankfurt’ta boy gösterecek. Araç, yeni nesil Infiniti tasarımlarının da neye benzeyeceği konusunda ipuçları taşıyacak.

Mazda: Tamamen yeni Mazda 3, tüm dünyayı ilk kez Frankfurt’tan selamlayacak. Japon üretici, Avrupa’daki yeni iddiası olacak Mazda 3 için farklı ülkelerden geçen ve Frankfurt’ta sona eren bir tur da düzenlemişti.

Mercedes: Büyük bir atılım içinde olan Mercedes, Frankfurt’ta BMW X1 ve Audi Q3’e rakip olarak hazırladığı GLA’yı tanıtacak. Ayrıca markanın, kısa süre önce Türkiye’de de satışa sunduğu yeni S-Sınıfı’nın Coupe ve hibrit versiyonlarını da tanıtacağı konuşuluyor.

Nissan: Japon markanın, Frankfurt’ta ikinci nesil Note’un yanı sıra tamamen yenilediği ve testlerine devam ettiği X-Trail’i tanıtması bekleniyor.

Porsche: Türk tasarımcı Hakan Saraçoğlu’nun imzasını taşıyan 918 Spyder, artık üretime hazırlanmış olarak dünyaya tanıtılacak. Benzinli ve elektrikli motorları sayesinde 875 HP güce sahip olan otomobil, bununla birlikte hayli düşük tüketim değerleri sunabiliyor.

Renault: Frankfurt’ta iki yıl önce üretimden kaldırdığı Espace’ın geri dönüşünü müjdeleyeceği belirtiliyor.

Seat: İspanyol üreticinin Leon ailesinin stationwagon üyesi Leon ST’yi tanıtması bekleniyor.

Skoda: Önemli yeniliği, markanın ilk orta sınıf hatchback modeli olarak Rapid Spaceback. Spaceback, zengin kişiselleştirmek seçenekleriyle Avrupa pazarında kendisine yer bulmaya çalışacak. Ayrıca makyajlanan Yeti de Frankfurt’ta tanıtılacak.

Subaru: Geçen yıl mart ayında New York Otomobil Fuarı’nda sergilenen WRX Konsept, ilk kez Avrupalı otomobil severlere bu fuarda tanıtılacak.

Suzuki: Yenilenme çabası içine giren marka, tamamen yeni ve Avrupa’daki B sınıfı SUV’lere rakip olacak bir araç üzerinde çalışıyor. Suzuki iV-4 konsepti de, bunun ilk ipuçları olacak.

Toyota: Bundan böyle daha dinamik modellerle anılmayı amaçlayan Toyota, iddialı olduğu hibrit teknolojisinde geldiği son noktayı Yaris Hybrid-R konseptiyle gösterecek. Toyota’nın motorsporları bölümünce geliştirilen 300 HP’lik 1.6 lt benzinli motorun yanı sıra arka tekerleklere bağlı iki güçlü elektrik motoru sayesinde 4 çekerli hale getirilen Yaris Hybrid-R, toplamda 420 beygirlik güç sunuyor.

Volkswagen: VW, yeni Golf için dört tekerlekten çekişli Golf R ve elektrikli e-Golf versiyonlarını hazırladı. Fuarda tanıtılacak yeni Golf R’da 296 HP’lik dört silindirli bir motor bulunacağı belirtiliyor. Fuarda ayrıca 7. nesil Golf ailesine eklenmesi düşünülen “Golf Plus” versiyonunun da sergilenebileceği söylentiler arasında.

Volvo: Neredeyse tüm ürün gamını yenileyen ve gençleştiren Volvo, fuarda “Concept Coupe” ile boy gösterecek. Markanın efsane coupe otomobili P1800’ün yeniden doğuşu olarak da görülen Coupe Concept, aynı zamanda tamamen yenilenecek ve gelecek yıl satışa sunulması beklenen XC90’ın tasarımı hakkında da bir fikir verecek.

Kia: Koreli Kia’nın Frankfurt’taki önemli yeniliği, Avrupa’da popüler hale gelen B-SUV sınıfında yerini alması düşünülen modelin öncüsü niteliğinde. “Niro” adını taşıyan konsepte gelen tepkiler, aynı zamanda Nissan Juke’a rakip olacak bu modelin üretilip üretilmeyeceğine karar verilmesinde de etkili olacak. Fuarda, makyajlanmış Kia Sportage’ın da bulunması bekleniyor.

BMW: Uzun süredir beklenen elektrikli i3 ve hibrit süper spor otomobili i8’in üretime hazır hallerinin sergileneceği bildiriliyor. 3 Serisi Coupe’nin yerini alacak 4 Serisi de, güçlü M4 versiyonuyla birlikte Frankfurt’ta olacak. Makyajlanmış 5 Serisi ve fişle de şarj edilebilen hibrit X5’in de sergilenmesi bekleniyor.

Ferrari: Güçlü modeli 458 Italia’yı farklılaştıran ve ödüllü motorunun gücünü de 605 HP’ye yükselten Ferrari, Frankfurt’ta 458 Speciale’yi tanıtacak. Geliştirilmiş aerodinamik özellikleriyle de dikkati çeken Ferrari 458 Speciale, 0’dan 100 km/s hıza 3.0 saniyede çıkarken, 0-200 km/s hızlanmasını da 9.1 saniyede gerçekleştiriyor.

Opel: Ev sahibi markalardan olan Opel, burada 7 yeni araç birden tanıtacak. Özellikle Monza konseptiyle sükse yapacak Opel, bu araçta hafif malzemeler kullanırken, markanın gelecek nesil modellerine ilişkin önemli tasarım ipuçları verecek. Fuarda ayrıca makyajlanan Insignia ailesinin yanı sıra farklı Adam versiyonları da yer alacak.

Peugeot: Bu fuara Alman markalarından bile daha sıkı hazırlanan Peugeot, model yağmurunu Frankfurt’a saklamış görünüyor. Markanın en önemli yeniliği ikinci nesil 308 ve onun hızlı kardeşi 308 R olacak. Golf GTI’ın rakibi olarak görülen 308R, 1.6 lt turbo beslemeli motora ve 266 HP güce sahip. Peugeot, ayrıca 267 HP’lik RCZ-R ve hibrit 208’in yanı sıra 3008, 5008’in makyajlanmış versiyonlarını da getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir