Dacia

Makyajlı Yeni Dacia Duster

Makyajlı Yeni Dacia Duster, Fransız otomobil üreticisi, Renault Grubu’nun 2013 yılının ilk yarısında dünya çapında en çok satılan otomobili olma özelliğini taşıyan Dacia Duster SUV, ilk kez makyajlanıyor. Genel yapısı değişmeyen makyajlı Duster’ın yalnızca ön ve arka tasarımında yeniliklere gidildiği görünüyor.

Geçtiğimiz yıl Brezilya Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Renault DCross konsept otomobiline benzer ön ızgaraya kavuşacak yeni Dacia Duster, yeniden tasarlanan ve LED gündüz farları kullanılan ön farları ile de dikkat çekiyor. Aynı formda kalmasına rağmen 3 farklı parçaya bölünen ön farlar, DRL lambalara da ev sahipliği yapıyor.

Çift krom şeritli detaylar sayesinde oldukça heybetli bir görüntüye kavuşan Dacia Duster, alçak hava girişleri ile de sportif bir izlenim sunuyor. Tavan rayları da krom bar üzerine Duster işlemeleri ile yenilenmiş. 16 inç büyüklüğündeki “Koyu Metal” çelik jantlar da çamur ve kar kullanımına uygun lastikler ile birleştirilerek gerçek bir arazi performansı yakalanmaya çalışılmış.

Dacia Duster’ın arka tasarımında ise daha yüzeysel değişikliklere gidilmiş. Bu yenilikler arasında yeniden tasarlanmış fren lambaları, krom kaplamalı egzoz çıkışı ve yeni “4WD” harfleri yer alıyor.

İç tasarımının fotoğrafları ise henüz yayınlanmayan makyajlı Dacia Duster’ın bu kısımda köklü değişiklikler geçirmesi bekleniyor. Yeni Dacia Duster’ın iç tasarımında dokunmatik ekranlı navigasyon sisteminin, daha kaliteli koltuk döşemeleri ile birlikte sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir