Haberler

Kadınlar Nasıl Araçları Tercih Etmeli?

Sürekli gündemde olan konulardan biri kadınların trafikte araç kullanıp kullanamayacağı oluyor. Bazı kişiler kesinlikle ellerinde araç olmamalı derken aralarından usta şoförlere bile taş çıkartabilecek kadınlar da çıkmıyor değil. Peki, bu durum bir kadının seçtiği araçla da alakalı olabilir mi? İşte bir kadın araç seçerken nelere dikkat etmeli;

  • Öncelikle vites konusu ile başlarsak; kesinlikle bir kadın hatta bırakın kadını çoğu erkek bile otomatik vites kolaylığına alışmalı. Keza manuel vitesli araçlarda sürekli vites değiştirmek bazen kafa karıştırabiliyor. Hatta sırf bu durumdan dolayı panikleyip çok fazla kaza yapan kadın da var.
  • Hidrolik direksiyon olmazsa olmaz. Araç kontrolünde tüm yönetimi sağlayan direksiyonlar özellikle kadınlar düşünülerek ele alındığında kesinlikle hidrolik olmalı. Bildiğiniz gibi hakimiyeti kolaylaştıran bu sistem kadının ekstra güç sarf etmeye çalışıp hata yapmasının önüne geçebilir.
  • Gelelim park konusuna. Özellikle sosyal medyadan da göreceğiniz üzerine kadınların park konusunda yayınlanan pek çok videosu var. Bir türlü doğru park etmeyi sağlayamayan veya sürekli sağa sola çarpanları düşünerek bir kadının seçim yapacağı araçta mutlaka park sensor özelliği bulunmalı.
  • Gelelim akan trafikte yer alacak araç büyüklüğüne. Bu konuda fikirler keskin hatlarla ayrışıyor olsa da daha küçük olarak karşınıza çıkan Hatcback kasalı araçlar tercih edilebilir. Elbette şık ve zarif olması açısından da bu durum çok önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir