Haberler

En İyi SUV Ödülü Jeep’e Gitti

Arazi araçlarının başında gelen Jeep markası yıllardır başarılı modelleri ile hep adından söz ettiriyor. Özellikle çekiş gücü, dayanıklılığı ve arazi için uygun tasarımı ile dikkat çeken bu tarz modellerin kıyaslandığı Four Wheeler dergisi “en iyi SUV” ödülü için kolları sıvadı ve onlarca marka arasından seçim yapmak istedi.

Pek çok ünlü markanın farklı modellerinin yarıştığı bu ödül yarışında birinciliği Wrangler isimli Jeep modeli aldı. Aslına bakarsanız çok da şaşırtmayan bu sonuç 2018 yılından sadece Amerika gibi bir ülkede bile 240bin adedi geçen satışlarından anlaşılmıştı.

Arazi için geliştirilen onca özelliği ile dikkat çeken bu Wrangler modeli macera peşinde koşarken hızını asla kesmek istemeyenlere özel üretildi. Genel olarak özelliklerine bakacak olursak; beyaz, fişek kırmızı, rhino gri, gümüş gri, granit gri ve siyah olmak üzere 6 farklı rengi bulunan bu araç gerek aksları gerekse de savrulmayı önleyen panelleri ile büyük ilgi topluyor. Kilitlenen diferansiyeller kullanılarak herhangi bir arazi de hem gücü, hem hızı hem de tutuşu güçlendirilen bir modeldir diyebiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir