Hyundai

Hyundai’den Parmak İzi Teknolojisi

Son teknoloji donanımlar ile geliştirilmiş özellikleri ile öne çıkan Hyundai, parmak izi kontrollü sensörler üzerinde çalıştığını açıkladı.

Başlangıçta Santa Fe modeli için planlanan yeni parmak izi teknolojisi, bir otomatik motor çalıştırma düğmesi ve arabanın kapı kollarındaki parmak izi sensörlerini içerecek.

Birkaç kapı açıldığında, direksiyon simidi, koltuklar, yan ve arka görünümün kişiselleştirilmiş ayarlarının konumu parmak izine göre otomatik olarak ayarlanacaktır.

Hyundai’nin bir sonraki hedefi, aracın içinde otomatik olarak sağlanabilecek akıllı havalandırma teknolojileri geliştirmek.

Sistem Özellikleri

Kaynaklardan alınan ilk bilgilere baktığımızda, parmak izi teknolojisinin ilk aşamada temel ihtiyaçlar üzerinde etkili olacağını söyleyebiliriz. Bu büyük bir sürpriz değilse de kullanıcılar parmak izli araçlarına eriştiğinde motoru çalıştırma ayrıcalığına sahip olacaklar. Bu sistemi kullanmadan önce atılması gereken birkaç basit adım olduğuna dikkat edilmelidir. Akıllı telefonlarda olduğu gibi, araç sahipleri parmak izlerini sisteme girmelidir. 2019’un ilk çeyreğinde, bu bahsedilen süreç teknolojisinin yeni Santa Fe’de ne kadar etkili uygulanacağını hepimiz göreceğiz. Başarılı olacağını düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir