Hyundai

Hyundai Aslan hem ismi hem özellikleriyle cezbedici

Ülkemize uzun senelerdir büyük yatırım yapan, yeni fabrika açan Hyundai’den Türklere yeni bir jest daha geldi. Senenin son demlerine doğru satışa sunulması beklenen yeni premium sedan modele Türkçe isim verildi. Hyundai Aslan adıyla dünyanın her yerinde satışa sunulacak olan yeni model fazlasıyla şık bir yapıya sahip, iç tarafta da oldukça konforlu. Otomobilin teknik özellikleriyle fiyat karşılaştırması da yine gayet uyumlu. Hyundai tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamada otomobile neden böyle bir isim verdiklerine değinildi.

Hyundai Aslan fiyatı yaklaşık 85 bin lira olacak.

“Lüks ve prestijli bir dış tasarıma sahip olan Aslan, konforlu sürüşü ve sınıf lideri sessizliği ile gerçek bir Aslan imajı oluşturuyor. Savanlarda sessiz bir şekilde sakinliğini koruyan Aslan, av mevsiminde ise nasıl bir canavar olduğunu ortaya koyuyor.”

Önden çekişli olacak Hyundai Aslan, boyut olarak Grandeur ve Genesis modelleri arasında konumlandırılacak.Grandeur modelinden 5 cm daha uzun olacak Aslan, en güçlü motor seçeneği olarak 3.0 litre veya 3.3 litrelik motorla tercih edilebilinecek.

Hyundai’nin aile tasarımını yakalamayı başaran Aslan, yeni tanıtılan LF Sonata ve Genesis mdoelleri ile benzerlik taşıyor. Aracın Kore’de 40 milyon Won (85.000 TL) fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Yeni Aslan 2011 yılında tanıtılan i40 modelinden bu yana markanın tamamen yeni ürettiği ilk model olma özelliğini de taşıyor. Hyundai’nin bu model ile ithal otomobillerin satışlarına balta vurmayı hedefliyor ve yıl sonuna kadar memleketindeki Pazar payını %15’ten yukarıya taşıması bekleniyor.

Bazı market analistlerinin tahminlerine göre ise Hyundai yeni Aslan modeli ile amiral gemisi Grandeur modelinin satışlarına balta vuracağı ve mevcut Grandeur kullanıcılarının da Aslan modeline geçeceği konuşuluyor.

hyundai

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir