FormulaHondaMotor Sporları

Honda, F1’e McLaren’le birlikte girdi!

Hiçbir zaman F1’de sürekli olarak yer almamasına rağmen 60’lardan bu yana bazı dönemler yarışlarda boy gösteren Honda, 2015’te de yine en önemli favorilerden biri olacak. Belki de tarihin en önemli ortaklığını yaparak Formula 1’e McLaren’le ortaklık yaparak geri dönen Honda’nın araçlarını kullanacak isimler Fernando Alonso ve Jenson Button olarak açıklandı. F1 tarihinde bazı dönemlerde sadece motor üreticisi olarak yer alan Honda, yakın dönem içerisinde motorun yanı sıra şasi üretimi de yapıyordu.

F1’e getirilecek yeni kurallara göre geliştirilecek 1.6 litre direct injection ve enerji geri kazanımlı 6 silindirli motor yarış severlere heyecan verirken, F1 CEO’su Bernie Ecclestone “Honda’yı tekrar yarışlarda görmek büyük bir zevk, Honda’nın motor teknolojileri ve motor sporlarındaki tutkuları, onları Formula 1‘de ciddi bir rakip haline getiriyor” dedi.

Formula 1 ekiplerinin motor teknolojilerindeki hibrit furyasını arabalarına entergre etmek için gösterdikleri çaba, daha verimli motor teknolojileri üzerine yapılan çalışmalar ve enerji yönetim teknolojileri üzerine yapılan ar-ge faaliyetleri Honda’yı bu platformda bulunmak için teşvik etmiş. 2015 yılında yeni motorları ile pistlerde boy gösterecek ekibin pilotları ise hedefin hiç te küçük olmadığını gösteriyor. Jenson Button ve Fernando Alonso ile çalışacak Honda F1 Team’in test ve yedek pilotu ise Kevin Magnussen olacak.

honda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir