Haberler

Hayalinizde Ki Otomobili Tasarlayın

‘‘Hayalindeki Otomobili Sen Tasarla’’ adıyla düzenlenen yarışma Otohaber Dergisi tarafından düzenlendi. Yeteneğine güvenenler ve geleceğin tasarımcıları arasında yer almak isteyenler bu fırsatı kaçırmamalı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ve İTÜ’nün de desteğiyle düzenlenmiş olan yarışmanın lansmanı geçtiğimiz günlerde Next Mobilty Summit’te gerçekleşti. Gelecekte üretilecek olan otomobillerin tasarımlarına imza atacak ola kişilerin yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlayan yarışma oldukça basit.

Yeteneğine Güvenenler İçin

İç Tasarım ve Dış Tasarım olarak iki yarı dalda düzenlenen yarışma, halk oylaması tarafından seçilecek olan ilk 10 çalışmayı tasarım konusunda uzman olan jüriye sunacak. Jüri değerlendirmesi tarafından birinci seçilen tasarım otomobil dünyasında adından söz ettirmekle birlikte aynı zamanda bir ödülün de sahibi olacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yarışma sonrasında oldukça anlamlı açıklamalarda bulundu.  Yapmış olduğu açıklamada özellikle gençlerin bu tarz yarışmalara dahil edilmesinin son derece önemli olduğunu vurgulamasının yanı sıra bu yarışmaların ve bu tür çalışmaların yerli otomobil projelerine de güç katacağını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir