AudiHaberler

Elektriklenen Audi 2019’da Geliyor

E-Tron Sportback konseptinin ilk detaylarını paylaşan Audi elektrikli SUV üreteceğinin ipuçlarını verdi. E-Tron Sportback konseptiyle bu konuda fark yaratacağını ortaya koydu. İçten yanmalı motorlar bu dönemlerde oldukça tartışılıyor. Audi’nin elektrikle çalışacak olan arabası 1980 mm genişliğe, 4900 mm uzunluğa ve 1530 mm yüksekliğe sahip. Otomobil kaputunun altında ise 430 HP gücünde elektrikli bir güç kaynağı bulunuyor. Ani olan hızlanmalarda 496 HP gücüne ulaşması beklenen konsept 0 km’den 100km/sn’lik hıza sadece 4,5 saniyede ulaşacak.

2019 Yılında Yollarda

E-Tron Sportback konseptinin menzili 500 km olarak açıklanmakla birlikte bataryası ise 95 Kws bataryayla donatılacak. 2019 yılında yollarla buluşacak olan konseptin kokpitinde bulunan büyük merkezi ekran sayesinde her türlü özellik ve ayara da erişilebilecek.

Geleceğin otomobili olan E-Tron Sportback oldukça etkileyici bir tasarıma da sahip. Aynaların yerini alacak olan ufak kameralar rüzgar uğultusunu ve hava sürtünmesini tamamen ortadan kaldıracak. Yan aynalarda alışılagelen kör nokta sorunu ise bu sayede tamamen yok olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir