Otomobil

Güney Kore’li SsangYong Crossover Üretecek

Güney Kore’li SsangYong Crossover Üretecek, Güney Kore’nin 4. En büyük üreticisi olan Ssangyong, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Nissan’ın başarılı ufak SUV’si Juke’a rakip olacak bir model tanıtmaya hazırlanıyor.

2014 yılında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’na yetiştirilecek aracın 2015 yılının ilk aylarında satışa sunulması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde üretim versiyonuna yakın çizimleri ele geçirilen Ssangyong’un ufak crossover konseptinin, yeni bir kompakt şasi platformu üzerinde 1.6 litrelik benzinli ve dizel motorlar ile satışa sunulması bekleniyor.

Ssangyong, markanın sahibi olan Hintli Mahindra & Mahindra şirketi tarafından aldığı yüklü yatırımlar sayesinde yeni şasi teknolojisini üretirken, Güney Koreli üretici bu otomobili portföyüne ekleyip fabrikalarını tam kapasite ile çalıştırmayı ve sonunda kar etmeyi amaçlıyor.

2011 yılında Frankfrut’ta Ssangyong standında sergilenen XIV-1 konseptine oldukça benzer tasarım çizgilerine sahip olması beklenen yeni crossoverın markanın mevcut çizgisinden çok daha modern bir görüntüye sahip olacağı tahmin ediliyor.
Ssangyong, yeni modelinin Avrupa pazarına giriş tarihini Ocak 2015 olarak belirlerken, Avrupa satış fiyatının € 14,000 seviyelerinde olması bekleniyor.

Karbon salınımlarına uygulanan sıkı vergiler ve dar motor seçenekleri ile satışları pek de iyi gitmeyen Ssangyong’un 2015yılına kadar tek umudu ise 7 koltuklu arazi aracı Ssangyong Rexton 4×4 modelinin yenilenen versiyonu.

Avrupa’da yaklaşık € 35.000’luk fiyat etiketi ile satışa sunulan üst donanım seviyesine sahip Rexton 4×4 modeli ile fiyat avantajını kullanmak isteyen Ssangyong, Avrupa’da üst düzey üreticilerden pay almak istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir