Hyundai

Hyundai Modellerinde Çakmaklık Kalkıyor

Hyundai Modellerinde Çakmaklık Kalkıyor, Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle beraber pek çok araç içi aksesuarın da otomobil endüstrisinden tamamen silinen kasetçalarlar gibi modası geçti. CD çalar da yakında aynı kaderi paylaşacak gibi durmakta. Fakat bu aksesuarlar teknolojik sürece bağlı olarak araçlardan kaldırılırken bazıları da sadece araç üreticileri istediği için sunulmamakta.

Financial Times’ın bir raporuna göre, Hyundai çakmak girişlerini USB girişlerine yer açabilmek için kaldırma kararı aldı. Şu anda bu karar sadece Güney Kore’de yürürlüğe girdi ve 1 Ekim’den itibaren üretilecek tüm Hyundai marka araçlarda artık çakmak girişi olmayacak. Bunlar, USB girişleri olarak değiştirilecek.

Bu durum, araç üreticisi bir firma tarafından uygulanan ilk çakmak yasağı ve bu durumun Hyundai’nin diğer ülkelerdeki piyasalarına da sıçraması bekleniyor.

İlk çakmak girişi araçlara 1925’de eklenmiş ancak son 20 yıldır sigara içme oranlarında özellikle Batılı ülkelerde görülen ciddi azalmanın yanı sıra. Hükümetlerin özel araçlarda sigara içilmesini yasaklamak üzerine birtakım çalışmalar yapmaları da, Hyundai’nin bu kararının ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir