Kia

Frankfurt’da KIA yeniliklerini sergileyecek

Frankfurt’da KIA yeniliklerini sergileyecek, Yeni Kia Soul, geliştirilen dinamik özellikler ve ekonomik motor serisi ile eşleştirilen modern tasarım ipuçları birlikte, orijinal ikonik tasarımına sadık kalıyor. Pürüzsüz yeni görünüme sahip gövde, 2012 Kia Track’ster konsept modelinden ilham almış ve bireysellik özelliğini kaybetmeden tamamen taze ve daha gelişmiş bir görünüme sahip olmuş.

Kia Motors Avrupa Pazarlama ve Ürün Planlama Başkan Yardımcısı Benny Oeyen yaptığı açıklamada, “Soul, Kia müşterileri arasında sadakat oluşturdu; dolayısıyla, yeni modelin orijinal ikonik tasarıma sadık kalması önem arz ediyordu.”

Yeni 2014 Kia Soul, bahar başında Avrupa’da satışa çıkacak; bu dönemde tam model serisi, benzinli ve dizel motor seçenekleri, performans, ekonomi, donanım özellikleri ve fiyatlar belli olacak.

Kia, tarz ve azim ile şehir içi ortamını çıkmaya hazır olan olası bir B-segmenti modeline işaret eden çarpıcı yeni Avrupa konsept aracını da tanıtacak.

Markanın en yeni konsept aracı, Kia’nın şehir içi sürücüleri için yeni kompakt araç opsiyonları arama konusundaki kararlılıktan doğdu ve Avrupai beğeniler ve beklentiler göz önünde bulundurularak Avrupa’da tasarlandı.

Düşük işletim maliyetine sahip küçük araçlara yönelik artan müşteri talebine yanıt vermek için geliştirilen yeni çift yakıtlı Picanto LPGi de IAA fuarında tanıtılacak. Yeni model, 67 ps güç ve 90 Nm tork üreten Kia’nın üç silindirli 1.0 litrelik Kappa motorun özel bir versiyonuna sahiptir. Yeni Picanto LPGi, konvansiyonel benzinli Picanto modellerinden daha düşük işletim maliyeti vaat ediyor.

Yeni versiyonun LPG modunda yakıt ekonomisi 5.8 l / 100 km ve CO2 emisyonu da 100 g/km olacak – otomatik stop-start sistemine (ISG) sahip modellerde ise 5.6 l / 100 km ve 97 g/km olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir