Ford

Yeni Ford S-Max

Yeni Ford S-Max, Ford, Eylül ayı’nda düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni nesil S-Max MPV’nin temellerini oluşturacak S-MAX konsept modelini tanıtacak. Ford’un global pazarda kullandığı tasarım dilini, ön ızgara, çekik farlar gibi elementlerle yansıtacak.

Tipik S-MAX profilini korumayı başaran Ford, ön cam ile kusursuz bir şekilde birleşerek hava akımını pürüzsüzleştiren eğimli ön kaputu ile otomobil severlerin beğenisini topluyor. Panaromik ön cama sahip olacak Ford S-MAX konsepti ön ve yan camlardaki köşeli hatları ile de benzersiz tasarımı tamamlıyor. MPV sınıfında yer alan S-MAX’ın 4 ile 7 koltuk arasında kapasiteye sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

Aracın tasarımında dikkat çeken diğer noktalardan bazıları ise keskin hatlara sahip organik LED kullanılan ve çamurluklara kadar uzanan ön farlar, Citroen’in DS modellerinden kopyalanan metal görünümlü alt ızgara detayları oluyor.

İç tasarımı da sadeleşecek yeni nesil Ford S-MAX’ın kokpitinde daha az buton ve karmaşa olması bekleniyor. Ford’dan yapılan açıklamaya göre S-MAX konsept modelinde en kaliteli materyaller kullanıldı.

Çok yumuşak deri kaplamalı gösterge paneli, deri ve karbon fiber detaylı koltuklar, MyFord Touch ve Ford senkronizasyon sistemi sayesinde kablosuz internet ve tablet bilgisayar şarj istasyonu gibi özellikler bunlardan bazıları.

SYNC AppLink sistemine de sahip olacak Ford S-MAX konsepti, bu sayede sürücünün Spotify, Kaliki, Glympse ve Aha gibi uygulamaları sesli olarak kontrol etmesine olanak tanıyacak. ECG Heart Rate Monitoring Seat uygulamasına da sahip olan SYNC, sürücünün kalp ritmini sürekli olarak ölçerek, alışılmışın dışında bir oran tespit ettiğinde medikal yardım çağırıp aktif güvenlik sistemini devreye sokacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir