Ford

Ford Mondeo 2.0 lt TDCI Türkiye’de

Ford’un en çok tercih edilen modellerinden biri olan Mondeo’nun 2015 versiyonu bu senenin başında Türkiye’de tanıtılmıştı. Global pazarda da oldukça ilgi gören otomobilin şimdi de 2.0 litrelik TDCI motorlu modeli de Türkiye’de satışa sunuluyor. Bu modelin fiyat listesi147 bin liradan başlayarak diğer donanım seçeneklerine göre değişiklik gösterecekken fiyatlar arasında pek de fark olmadığının altını çizelim. Daha önce Ford Mondeo’nun Fiesta Red & Fiesta Black ve C-MAX gibi modelleri galerilerdeki yerini almıştı.

2015 yılının başında Türkiye’de lansmanı yapılan ve büyükilgi gören yeni Ford Mondeo, 1.5-litre EcoBoost 160 PS benzinli ve 1.6-litre TDCI 115 PS dizel motorlara ek olarak, artık 2.0-litre TDCI 180 PS dizel seçeneğine de sahip oluyor. Euro 6 emisyon normlarını karşılayan Mondeo 2.0-litre TDCI versiyonunda 6 ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman sunuluyor. Mondeo’nun 2.0 TDCI motoru 4.8 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi ile segmentinde öne çıkan bir seçenek olarak dikkat çekiyor. 180 PS güç sunarak Mondeoürün gamının en güçlüsü olan 2.0 litrelik turbo dizel TDCI motor 400 Nmtork üretiyor.

EuroNCAPten 5 yıldızlı güvenliğe sahip yeni Mondeo’nun Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri otomotiv sektöründe bir ilk olma özelliğine sahip. Arka koltuklarda bulunan bu benzersiz sistem, yolculara yepyeni bir koruma teknolojisi sağlıyor. Yeni Mondeo’da sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, yan perde havayastıkları ve sürücü diz havayastığı standart olarak sunuluyor.Düşük hızlarda öndeki araca çarpmayı engelleyen Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi gibi teknolojiler de, yeni Mondeo ürün gamında sunulan diğer teknolojiler arasında yer alıyor.
Sedan gövde seçeneğiyle Style ve Titanium donanım seviyeleri ile sunulan yeni Mondeo 2.0 TDCI 180 PS PowerShift 147.000 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim satış fiyatına sahip.

Ford Mondeo 2.0 lt TDCI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir