HaberlerVolkswagen

Volkswagen ekonomik araçlar üretecek

Almanya’nın dünya genelinde en çok otomobil satan üreticilerinden biri olan Volkswagen, bundan sonra düşük ve orta segment otomobil üretim sayılarını artıracaklarını açıkladı. Ülkemizde de fazlasıyla aktif olan, Türk sürücüler tarafından çokça tercih edilen Volkswagen, geçtiğimiz gün CEO’su aracılığıyla Alman Bildi gazetesine açıklamalarda bulundu. Birkaç sene içerisinde sürücüyle buluşacak olan proje dahilinde yeni nesil Volkswagen araçlarının çoğu 8 bin ile 10 bin euro arasında fiyatlara sahip olacaklar.

Golf ve Polo gibi çok satan modelleri bünyesinde barındıran firma, aynı zamanda yüksek gelirli müşterilere hitap eden araçlara da sahip. Model yelpazesini genişletmeyi hedefleyen şirketin şimdi de düşük gelirli kullanıcılar tarafından gözde olması planlanıyor.

Röportajda yer alan bilgilere göre 2018 yılı içerisinde fiyatları 8.000 – 10.000 Euro arasında değişen Volkswagen marka araçlar yollarda olacak. Çin’de üretileceği söylenen araçlar, Asya pazarına öncelikli olarak satışa çıkacak fakat gelişmekte olan ülkelerde de düşük maliyetli Volkswagen araçlarını görebileceğimiz belirtildi. 8.000 Euro değerindeki bir araç, ülkemizde ortalama 24.000 TL bandında bir fiyata sahip olabilir. Tabi işin içerisine vergileri de eklersek rakamın daha yükseklere çıkması da mümkün.

volkswagen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir