Ford

Ford EcoBoost’a Otomatik Seçeneği

Ford EcoBoost’a Otomatik Seçeneği, bugün yaptığı açıklama ile Avrupa’da Eylül ayında 22,561 ve 2013 yılının ilk 9 ayında 222,184 otomobil ile en çok satılan B segment otomobilin Fiesta modeli olduğunu açıkladı.

Ayrıca Ford, B segmentinin Avrupa’da en çok satılan temsilcisi olan Fiesta’nın sonunda Volvo modellerinde ve Focus’ta kullanılan PowerShif otomatik şanzımana kavuşacağını açıkladı. PowerShift otomatik şanzıman ilk olarak 100 beygirlik 1.0 litre EcoBoost motor ile satışa sunulacak.

Çift kavramalı 6 vitesli PowerShift şanzıman Alman Getrag şirketi tarafından geliştirilmişti. Fiesta’nın ödüllü 1.0 litrelik 3 silindirli ufak EcoBoost motoru yeni şanzıman ile 100 km’de 4 litre yakıt tüketecek ve 114g/km karbon salınımına sahip olacak.

Genellikle bayanlara hitap eden B segmentinde PowerShift şanzıman sayesinde debriyaj pedalına elveda diyecek Fiesta EcoBoost, her ne kadar fazladan ağırlık kazanacak ise de çift kavramalı şanzıman sayesinde yakıt performansı olumsuz yönde etkilenmeyecek.

PowerShift şanzımanlı Ford Fiesta’nın rakipleri ise tamamı 7 vitesli DSG şanzımana sahip VW Polo, Skoda Fabia ve Seat Ibiza ile yalnızca 1.4 litrelik motor seçeneğiyle sunulan 4 vitesli otomatik şanzımana sahip Kia Rio olacak.

Ford Avrupa Satış, Servis ve Pazarlama Birimi Müdür Yardımcısı Roelant de Waard; “B segmentinde yeni Fiesta’nın yakaladığı bu rakamlar, heyecan uyandıran tasarım ve teknolojik özellikleriyle Ford Fiesta’nın Avrupalı müşterilerin kalbini kazandığını kanıtlar niteliktedir.” Açıklamasını yaptı. Waard, 1.0 litrelik EcoBoost motor ile PowerShift şanzımanın ilk kombinasyonu olan bu modelin, segmentinde zirveyi kaptırmayacağından emin olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir