Mazda

Mazda 6 ödülü kaptı

Mazda 6 ödülü kaptı, Japon otomobil üreticisi Mazda’nın orta sınıf temsilcisi Mazda 6 modeli, Popular Mechanics dergisi tarafından Yılın Otomobili seçildi. BU yıl oldukça kapsamlı bir çalışma ile yenilenen Mazda 6, çekici dış hatları, sade ve kullanışlı iç tasarımı ve motor teknolojileri sayesinde hem Popular Mechanics tarafından hem de birçok otomobil sever tarafından beğeni ile karşılandı. Üstün motor teknolojileri ile de hibrit otomobillere taş çıkartan yakıt ekonomisi sunan Mazda 6, ortalama 5,9 lt/100km yakıt tüketen 165 beygir güç üreten otomatik şanzımanlı 2.0 litrelik benzinli motoru ile sınıf liderliğini de elinde bulunduruyor.

Mazda 6 ile sunulan motorun çevikliğine ve tepkisine hayran kalan Popular Mechanics test ekibi, fonksiyonel olmasına rağmen oldukça şık görünen kabinden ve sunulan teknolojiden de bir hayli etkilendiklerini açıkladılar.

Popular Mechanics dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Jim Meigs araçla gerçekleştirdiği testin ardından şu sözleri sarf etti: “Mazda 6 beni gerçekten etkiledi. Modern bir otomobil arayanların istediği her şey sanki bu otomobilde bir araya gelmiş; yüksek performans, keyifli yol tutuşu, üst seviye malzeme kalitesi ve uygun fiyat.”

Mazda 6 modelinin Popular Mechanics tarafından yılın otomobili seçilmesinin ardından Mazda CEO’su Jim O’Sullivan’da bir teşekkür konuşması niteliği taşıyan şu açıklamayı yaptı: ”Popular Mechanics gibi saygın bir yayın organı tarafından Yılın Otomobili seçilmek, Mazda olarak gururumuzu okşadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir