Opel

Opel Astra 1.6 CDTI Geliyor

Opel Astra 1.6 CDTI Geliyor, Alman otomobil üreticisi Opel’in 1992 yılından bu yana üretimde olan ufak aile otomobili Astra, 1.3 litrelik CDTI dizel motorun ardından 1.6 CDTI turbo dizel motor seçeneğine kavuşuyor.

Ülkemizde yalnızca 95 beygirlik 1.3 CDTI dizel motor seçeneği ile satılan Opel Astra J, Avrupa’da 130 beygir güç üreten 1.7 litre CDTI EcoFlex motor seçeneği ile de satın alınabiliyor. Motor hacmi daha küçük olmasına rağmen 1.7 litrelik dizel motordan 6 beygir daha güçlü olacak 1.6 CDTI motor seçeneğinin en önemli özelliği ise 320 nm’lik torku. 1.7 CDTI motor seçeneğine göre %7 daha az yakıt tüketecek olan 1.6 litrelik dizelin 100 km karma tüketimi 3.9 litre olarak açıklanmış.

Alman otomobil üreticisinin belirttiği verilere göre 1.6 CDTI dizel motora sahip Opel Astra, 0-100 km/s hızlanmasını 10.3 saniyede, 80-120 km/s hızlanmasını ise 5. Viteste 9.2 saniyede gerçekleştirecek.

Start-Stop teknolojisi sayesinde 1.7 CDTI motordan daha az yakıt tüketecek olan 136 beygirlik Astra 1.6 CDTI ile birlikte artık Astra’larda IntelliLink akıllı telefon bağlantı sistemi de kullanılmaya başlanacak. Bu teknoloji sayesinde akıllı telefonları aracın 7 inçlik renkli ekranına bağlayıp yönetmek mümkün olacak.

Opel CEO’su Dr Karl Thomas Neumann, üst segmentte yer alan Insignia’da bulunan bu teknolojiyi Astra modeline getirmekten duydukları memnuniyeti dile getirirken, artık her segmentteki modellerde üst donanım teknolojiler kullanmaya başlayacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir