Fiat

Fiat Aegea’da sınırsız aksesuar seçeneği

İstanbul Auto Show 2015’te dünya lansmanı gerçekleştirilmiş olan Fiat Aegea için yeni açıklamalar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni nesil araçları hakkında açıklamalarda bulunan Fiat Patronu Olivier Francois, otomobilin aksesuar seçenekleri bakımından çok zengin olacağını, bu nedenle aracı IKEA’ya benzettiklerini dile getirirken, ulaşılabilir ve pratik olmasının pazarda Aegea’yı pazarda en güçlü isimlerden biri kılacağını düşünüyor.

Olivier Francois, yeni Fiat Aegean’ın “fonksiyonel, ancak kullanıcıların işine yaramayacak özellikler için para ödemeyeceği” bir model olacağını açıkladı. Bu sayede örneğin; sık sık uzun yol kat eden bir Fiat Aegea müşterisi hız sabitleyici için ekstra ücret ödeyerek bu özelliği satın alırken, bu özelliği kullanmayan müşteriler, yeni Aegea için birkaç yüz TL daha az ödeyecek.

Fiat Aegea’nın yerini aldığı Bravo modeli ise güzel bir otomobil olmasına rağmen hiçbir zaman otomobil dergilerinin segment kıyaslamalarında üst sıralarda yer bulacak kadar yetenekli olmadı.

Fiat Bravo, rakiplerini tasarım konusunda altüst ediyordu. Birçok insan da Fiat Bravo’nun dış ve iç tasarımını beğendiği için satın alıyordu. Fiat, şık tasarıma sahip Bravo’nun ardından, Aegea’nın özellikle de dış tasarımı ile beklentileri karşıladımı? Sedan Fiat Aegea’yı değerlendiren küresel otomobil basınında fikir ayrılıkları hakim.

Fiat Aegea modelinin hatchback ve steyşın versiyonları da merakla bekleniyor. Eğer Fiat yeni Aegea hatchback ve steyşın modelleri ile Avrupa’nın beğenisini kazanamazsa, muhtemelen araç İtalya ve Türkiye dışında başarılı olamayacak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir