CitroenOtomobil Yorumları

Citroen C5 yorumları

Citroen C5 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Citoren C5 satışa çıktığı 2008 yılından bu yana ülkemizde satılıyor. 2011’deki makyajından sonra daha modern bir görünüme kavuştu. C5’in dış görünüşü genç ya da yaşlı ekibimizdeki herkese hitap ediyor. Proporsiyonları oturmuş, büyük ama aynı zamanda yola sağlam bastığını hissettiriyor.

Önde standart LED aydınlatması ve arka farları, Fransız’dan çok bir Alman arabası gibi sağlam hissettiriyor.

Çarpışma testlerinden oldukça yüksek bir puanla 5 yıldız almayı da başaran Citroen C5’in içine girdiğinizde de size bu güvenliği hissettiriyor.

İç Tasarım
Aracın içine geçince diğer araçlardan oldukça farklı bir konsol karşılıyor. İç mekan bir şekilde fazla plastik hissi veriyor. Malzemeler kaliteli olsa da genel itibariyle kaba bir iç mekan tasarımı var. Ferah hissettirdiği de söylenemez.

Şahsen ben ön cama doğru uçsuz bucaksız bir şekilde uzanan C5’in kokpiti yerine, Mercedes C serisi veya BMW deki gibi daha az yer kaplayan kokpit tasarımını yeğliyorum.

C5’in bir önceki modeline göre en büyük değişikliği göbek kısmı sabit direksiyonu. Citroen bir şekilde farklı anılmak istiyor. Direksiyon sabit göbekli olabilir, buna bir itirazımız yok ama modern bir sedanda çok yadırgadığımız kamyon direksiyonu olabilecek kadar büyük bir direksiyona gerçekten hiç gerek yok.

Elektronik aksamı gerçekten alışkanlık gerektiriyor. Keşke Fransızlar birazcık diğer araçları inceleselermiş. Radyo kullanımı ve direksiyon üzerindeki düğmeler çok karışık. Kapı kilitleme düğmesi sürücüye en uzak noktada, itiraf ediyoruz biz bile 3 gün sonunda bulabildik. Hız sabitlemeyi 3 ay sonunda bile tam çözebilmiş değiliz. Diğer araçlarda içgüdüleriniz ile bulabildiğiniz birçok fonksiyon için C5’te bulmaca çözer gibi uğraşmanız gerekiyor. Fransızca öğrenmek kadar zor.

Öncelikle motor kasayı taşımakta zorlanıyor. Yine de bu 68 beygir gücündeki Clio Symbol’ü bestseller yapmış bir toplum için önemli olmayabilir. Biz de fazla takılmıyoruz çünkü şehir içinde gerekli akıcılığı sağlıyor ve uzun yolda da 160 km hıza kadar sorunsuz ilerliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir