CitroenOtomobil Yorumları

Citroen C4 Picasso yorumları

Citroen C4 Picasso ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Oldukça farklı bir tasarım felsefesi ile yenilenen C4 Picasso, ön farların üzerinde bağımsız olarak konumlandırılan ve Citroen logosunu oluşturan çift katlı krom ızgara ile LED gündüz farları birleşiyor. Aracın en karakteristik unsuru olan bağımsız ve ince gündüz farları, arka tasarımda kullanılan 3 boyutlu görünümü veren arka farlar ile kusursuz bir uyum sağlıyor.

Yenilenen C4 Picasso, bir önceki modele göre daha kısa ve daha alçak olmasına rağmen, 55 mm daha uzun bir aks mesafesine sahip. Uzayan aks mesafesi ile yeni C4 Picasso’nun arka ayak mesafesi genişlerken, bagaj hacmi de 40 litre artarak 537 litreye yükselmiş. 537 litrelik bagaj hacmini arka koltukların yatırılmasıyla 630 litreye yükseltebilmek mümkün.

Orta konsolda 7 inç büyüklüğündeki ekran ile klima, uydu navigasyonu ve eğlence sistemi kontrol edilirken, 12 inçlik devasa boyutlardaki HD kalitesinde görüntü sunan ekran ile seyahat bilgileri, uydu navigasyon yönlendirmeleri takip edilebilirken, sisteme resim yüklemek de mümkün kılınmış.

Sadece iç tasarımda değil dış tasarımda da birçok teknolojiyi barındıran C4 Picasso, elektronik bagaj kapağı, geri görüş kamerası ve yeni 360 derece görüş sistemi ile donatılmış. Kör nokta tespit sistemi, şerit değiştirme yardımcısı ve ayarlanabilir hız sabitleme sistemi de C4 Picasso’nun opsiyon listesinde yer alan teknolojilerden.

1.6 litrelik e-HDi 90 hp Airdream motora kavuşacak olan C4 Picasso, 6 vitesli otomatik şanzıman ile sınıfının en düşük karbon salınımını gerçekleştirerek çevreci bir duruş sergiliyor. 90 beygirden daha fazlasını isteyenlere 115 beygirlik dizel motor seçeneğini sunacak olan Citroen, yeni C4 Picasso’yu bu yaz, 7 koltuklu C4 Grand Picasso modelini ise gelecek yıl satışa çıkaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir