CitroenOtomobil Yorumları

Citroen C5 Tourer yorumları

Citroen C5 Tourer ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Türkiye’de satışa sunulacak olan C5 Tourer ekonomik ve performanslı yeni bir seçenek getiriyor. Yenilenen yeni yüzü yanında zenginleşen motor seçeneklerinin yanında sedan kasasına ek olarak station wagon versiyonu C5 Tourer ile geliyor. Farklı wagon yapısına sahip olan C5 Tourer şehirler arası üst yöneticilerin özel seyahatlerine hitap edercesine görüntüye sahip.

Yenilenen yeni yüzü yanında zenginleşen motor seçeneklerinin yanında sedan kasasına ek olarak station wagon versiyonu C5 Tourer ile geliyor. Farklı wagon yapısına sahip olan C5 Tourer şehirler arası üst yöneticilerin özel seyahatlerine hitap edercesine görüntüye sahip.

4,79 m uzunluğu, 1,86 m genişliği, 1,45 m yüksekliğine sahip olan C5 Tourer 505 litrelik bagaj kapasitesine sahip. Yeni C4 modelinde kullanılan e-HDi micro-hybride teknolojisine sahip olan C5 Tourer, performans açısından daha fazla verim alınarak doğaya saygılı hale getirilmiş.

e-HDi micro-hybride teknolojisi hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; partikül filtreli 1.6 HDi 112 dizel motor, direksiyon altından elektronik olarak kumanda edilen MCP (otomatikleştirilmiş 6 ileri şanzıman) ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerle birlikte kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde sürüş konforuna ek olarak daha düşük yakıt tüketimi, kirletici gaz ve CO2 emisyonlarında ciddi oranda azalma sağlanıyor. Şehir içi/otoyol karma kullanımda yakıt tüketimi 4,6 l/100 km dolayındayken aynı kullanım şartlarında CO2 emisyonu 120 g/km seviyesinde. Şehir içinde yakıt tüketimi ve CO2 emisyonunda %15′e varan oranda tasarruf sağlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir