CitroenOtomobil Yorumları

Citroen C-Elysee yorumları

Citroen C-Elysee ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Citroen C-Elysee segmentindeki yeni modeller gibi şık tasarımı ve güçlü yapısıyla dikkat çekiyor. Ön bölümde günümüzde neredeyse fenomen haline gelmiş büyük marka logosuyla dikkat çeken C-Elysee, kaput üzerinde ve önden arka stoplara kadar uzana keskin hatlarıyla da dinamik yapısını vurguluyor. Arka bölüme geldiğimizde ise C-Elysee şıklık temasını marka logosu ve stop gruplarıyla devam ettiriyor.

İçeriye geçtiğimizde bolca sert malzemenin yer aldığı bir iç mekân bizleri karşılıyor. Gümüş detaylarıyla dikkat çeken konsol göze hoş gelse de bu detaya ulaşmanız için en üst donanımı tercih etmeniz gerekecek. Sürüş pozisyonuna erişimde koltuk ve direksiyon ayarı yetersiz kalıyor. Ayrıca direksiyonun neden bu kadar büyük olduğuna anlam vermek güç. Aynı çatı altında faaliyet yürüttüğü kardeşi 301 gibi C-Elysee’de özellikle vites önünde ufak eşyalarınız için yetersiz bir alan sunmuş. Bu eksikliği ise kapı kenarlarında sunduğu büyük cepler ile kapatmak istemiş. Önde ve arkadaki misafirlerine sunduğu alan ile göz dolduran model, bazı D segmenti otomobillerden bile daha fazla olan 506 litrelik bagaj hacmiyle de dikkat çekiyor.

Citroen C-Elysee’in kalbinde 1,6 litre HDi motor bulunuyor. Bu ünite 4000 d/d’da 92 Hp güç ve 1750 d/d arasında 230 Nm tork değeri üretiyor. Beş ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş bu ünite araca 11,2 saniyelik bir 0-100 Km/s hızlanma değeri sunarken maksimum 180 Km/s’lik bir hız değeri kazandırmış. Fabrika verilerine göre karma yakıt tüketim değeri ise 4,9 litre. Bu değerler ile kâğıt üzerinde sunduğu başarılı performansı sürüşte de sunan model testimiz sırasında 5,8 litrelik tüketti.

Citroen C-Elysee’de konfor odaklı süspansiyon kullanılmış. Bu sayede araç size yoldaki birçok çukuru hissettirmiyor. Ses yalıtımı konusunda bolca yol sesi alan C-Elysee’in motor sesi ise üst devirlerde kabin içine yansıyor. Konfor odaklı süspansiyonlar aracın viraj dinamiğini etkiliyor. Fazla karoser salınımı sizi bu araç ile aksiyona girmemeniz konusunda uyarıyor. Ancak limitlerini zorlar ve bolca önden kaymalarla karşılaşırsanız korkmayın, ESP sistemi sizi güvende tutmak için elinden geleni yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir