CitroenHaberler

Citroen C4 Cactus’e ilk ödül: Technobest

Geride bıraktığımız dönemde tanıtılan ve alışılmışın fazlasıyla dışında bir tasarıma sahip olan Citroen C4 Cactus, ilk ödülünü aldı. Technobest tarafından verilen “Yılın en iyi otomobil teknolojisi” ödülünü almayı başaran C4 Cactus, tasarımda riske attığı değerlerden beklediği geri dönüşümü de böylelikle almış oldu. Tasarımda fazlaca kullanılan plastik bölümler birçok eleştiri almıştı. Tabi bunlar sıradan plastik değiller, küçük darbeleri önlemek ve absorbe etmek için üretilmiş olan termoplastik poliüretan, Citroen C4 Cactus’e ödülü getiren detay oldu.

Ufak darbelerden korunan arabanın lokal boyaları da azdığından aracın ikinci el piyasasında da kayıp daha az oluyor. Renk atmayan TPU malzeme yıllar içerisinde de kötü bir görüntü oluşturmuyor. Airbump üzerinde onarılamaz bir yara oluştuğunda, plastik parçayı söküp yerine yenisini takmak yetiyor.

En prestijli ödüllerden olan Technobest 2014’e Airbump teknolojisi ile ulaşan C4 Cactus, Avrupa’nın 15 farklı ülkesinden editörlerin yer aldığı jüri üyelerinin oyları sonucu seçildi. Fiyat performans oranı açısından bakıldığında da makul görünen Cactus, bu teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırabilecek olması ile de jüri üyelerinin aklını çeldi.

Autobest jürisi ödülleri dağıtırken sadece teknolojinin teknik kısmını ile ilgilenmiyor. Yeni teknolojinin yarattığı istihdam, sağlayacağı ekonomik katkı, yeni yatırım imkanları gibi bir çok farklı kriter değerlendirmeye alınıyor.

Citroen C4 Cactus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir