BMW

BMW 7 Serisine 2 Yeni kasa

Yeni yıla girmemizle birlikte otomobil piyasasındaki ilk hareketlilik Alman otomobil geliştiricisi BMW’den gelen haberle yaşandı. Gelen bilgilere göre BMW’nin en sevilen serilerinden biri olan BMW 7 serisine 2 yeni kasa daha geliyor. G11 ve G12 adlı kasalar standart modele oranla daha keskin hatlara sahipler. Laserlight teknolojisinin de kullanılıyor olduğu yeni kasanın önden daha sert bir bakışa sahip olması sportif araç sevenler için farklı bir detay.

İç kısımda önceki kasasından çok ta farklı olmayan bir konsol bulunuyor. Konsolun orta kısmında iDrive ile bağlantılı daha geniş bir dokunmatik ekran dikkat çekiyor. Aracın detaylı teknik özellikleri hakkında henüz bilgi ulaşmadı. Ancak yeni kasanın önceki kasadan yaklaşık 200kg daha hafif olduğu biliniyor.

Yakıt tasarrufu için yapılan bu yeniliğin yanında Yeni BMW 7 Serisi, arkadan itişe göre tasarlanmış yepyeni bir platform olan “35up” mimarisini kullanıyor. Model V6, V8, V12 turbo motorlarla birlikte 2.0 litre benzinli ve dizel motorlarla da gelecek. Hangi versiyonlara entegre edileceği bir soru işareti olsa da, plug-in hibrit bir versiyonunun da olacağı biliniyor.

BMW 7 Serisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir