CitroenOtomobil Yorumları

Citroen DS3 yorumları

Citroen DS3 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Citroën teknolojisini yansıtan yüksek donanım seviyesiyle, segmentinin en yeni ve özel aracı olan Citroën DS3’ün Türkiye lansmanı Bozcaada’da düzenlenen test sürüşü ile yapıldı. Kişisel beğenileri yüksek, şehir hayatını seven ve kullanıcılarına kendi tercihleri doğrultusunda farklı renk kombinasyonları ve opsiyon seviyeleri sunabilen, Citroen’in kompakt modeli DS3, 21 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye’de satışa sunuluyor.

Citroën bugün bu yenilikçi aracın hikayesinden esinlenerek marka için yepyeni bir çizgi oluşturdu.

Yenilik, canlılık ve farklılığın ifadesi Anti-Retro DS3; kişiselleştirilebilen tavan rengi, araca dinamizm katan köpekbalığı yüzgeci formu, yine ön yüzde bulunan göz alıcı LED lambaları ile karakteristik ve farklı bir araç. DS3 kullanıcısına; zarafetin, teknolojinin ve kalitenin bir arada olduğu benzersiz bir iç mekan sunuyor. Modern tasarımlı gösterge panelleri, krom detaylı spor deri direksiyon simidi, sürüş için gerekli kumanda butonlarının yakınlığı, deri el freni, parlak siyah veya carbotech ön paneli, alçak kullanım konumu ve bedeni saran koltukları sürüş keyfini maksimuma çıkarıyor.

DS3 kullanıcıları kendi zevklerine göre aksesuarları ve aracın dış görünümünü kişiselleştirebiliyor. Tavan, aracın gövde renginden farklı olarak Siyah, Beyaz, Buzul Mavi veya Bordo olarak dört ayrı renkte sunuluyor ve toplamda 38 farklı kombinasyona kadar çıkabiliyor. Jantlar isteğe göre kişiselleştirilebiliyor. Krom yan aynalar ve krom yan çıtaları DS’ün tasarımını zenginleştiriyor.
Araç içinde ise ön panel, vites topuzu ve diğer iç aksesuarlar farklı renk, kumaş ve malzeme kombinasyonları ile özelleştirilebiliyor.

DS3, sürüş zevkini ve kullanım konforunu günlük ihtiyaç ile bağdaştıran özellikleriyle ayrıca fark ediliyor. 3,95m boyu, 1,71m genişliği ve 1, 46m yüksekliği ile B Premiun segmentinde yer alan Citroën DS3 şehir içinde kolay kullanım olanağı sağlıyor. Çok amaçlı sportif Coupé tasarımına sahip DS3, 5 kişilik koltuk kapasitesi ile kompakt bir araca yakışır genişlikte araç içi alan sunuyor.
285 litre ile B Premium segmentinin en geniş bagaj hacmine sahip DS3 yaşamı kolaylaştırıyor. Tek elle 2/3 – 1/3 katlanabilen koltuklar sayesinde bagaj modüler hale getirilebiliyor. 13 Litre ile sınıfının en geniş torpido gözüne sahip DS3’te ön ve orta paneldeki çok sayıdaki saklama bölmeleri işlevsellik sağlıyor.

DS3, sağlam yol tutuşu, dinamik sürüş özellikleri sayesinde şehir içinde olduğu kadar uzun yolda da sürüş konforu sunuyor. Optimize edilmiş aerodinamizme bağlı ağırlık kontrolü sayesinde (0,31 Cx ) yakıt tüketimini ve karbondioksit salınımını minumum seviyede tutuyor. Kilometrede 104 gram’dan başlayan CO2 emisyon seviyesi ile çevresel duyarlılığa sahip DS3’te Euro 5 standartlarına uyumlu motorlar kullanılıyor. DS3, Türkiye’de 1.6 HDi 92 HP M/T ve BMW ile ortak geliştirilen 1.6 VTi 120 HP BVA ve 1.6 THP 156 HP M/T motorlarla satışa sunulacak. 1.6 THP 156 HP versiyonu, 0-100 km/s’te 7.3 sn olan hızlanma süresi ile dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir