Haberler

Boğaziçi Rallisi için geri sayım

15 ve 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AVIS Boğaziçi Rallisi için takımlar son hazırlıklarını tamamlamaya başladı. Avrupa Ralli Kupası’nın bir ayağı olarak İstanbul’da düzenlenen yarış 1.4 kat sayı ile puan verecekken yarışmacılara, Castrol Ford Team Türkiye takımı da var gücüyle çalışmakta. Anadolu yakası ve Kocaeli sınırları arasında düzenlenecek olan AVIS Boğaziçi Rallisi 12 farklı etaptan oluşuyor. Yerli ve yabancı birçok takımın yarışacağı yarışmayı binlerce kişinin izlemesi de yine beklenenler arasında.

İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli il sınırları içerisindeki zorlu ve hızlı toprak 12 özel etaptan oluşan AVIS Boğaziçi Rallisi’nin servis alanı Pendik sahil yolu üzerinde kurulurken, yarışın başlangıç ve bitiş seremonileri Pendik Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’na 1,4 katsayı ile puan veren AVIS Boğaziçi Rallisi’ni geçen yıl kazanan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Orhan Avcıoğlu, açıklamadaki değerlendirmesinde, “Hem heyecanımız hem de hazırlıklarımız tam anlamıyla zirvede diyebiliriz. Türkiye’nin en büyük ve köklü motorsporları organizasyonu olan Boğaziçi Rallisi Türkiye Şampiyonası takvimindeki diğer yarışlara göre yüzde 50 daha uzun olma özelliğine sahip. Dolayısıyla hem fiziksel olarak hem de Otomobil için daha zorlu bir yarış bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

İki gün sürecek Boğaziçi Rallisi’nin sürüş stili olarak ortalama hızı yüksek ve temiz zeminli etaplara sahip olduğuna dikkati çeken Avcıoğlu, takım olarak Türkiye Şampiyonası’ndaki liderliklerini pekiştirecek sonuçları tam motivasyonla arzuladıklarını dile getirdi.
Avcıoğlu, “Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen ralli pilotlarını da kendi evimizde arkamızda bırakabilmeyi istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Castrol Ford Team Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir