Ford

Ford Yeni Ortaklıklar Arıyor

Ford tarafından üretimi sürdürülen araçlar ve belirli alt kalemlerde artık daha farklı bütçelerle çalışmalar sürdürülecek. Plan kapsamında toplamda 11 milyar 500 milyon Dolar değerinde kesintiye giden şirket, bu kararını tamamen yeni ortaklıklarla birlikte büyüyebilmek için yaptığını belirtmiştir.

Özellikle Mustang ve Ford Focus Active gibi araçların üretimi için gerekli işlemleri gerçekleştirecek bütçe bir anda ortadan kaldırılmıştır. Bu durum hem araç sahiplerin hem firmanın hem de ortak olmak isteyenlerin doğrudan etkilenmesine yol açtı.

“Bazı Piyasalardan Çıkabiliriz ve Çıkacağız”

Ford’un CFO görevine sahip olan Bob Shanks tarafından çarpıcı açıklamalarla birlikte Dünya piyasasında otomotiv devinin ne gibi girişimlerinin olacağı belirtildi. Ford tarafından özellikle gelecek yıllarda pek çok farklı piyasadan çekilecekleriyle, araçlarının üretimlerini durduracaklarıyla ilgili açıklamalar yapıldı.

İlk çeyrekte hisse başına belirlenecek olan değerin 41 cent olacağını düşünen firma, bu değer yerine 43 sentlik bir kazanç elde etmeyi başarmıştır. Bu durum, 37 milyar Dolar serveti bulunan şirketin bir anda 39 milyar Dolar değerine ulaşmasını sağlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir