Alfa RomeoOtomobil Yorumları

Alfa Romeo Mito yorumları

Alfa Romeo Mito kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Fiat bünyesinde bulunan Alfa Romeo, giriş seviyesi modeli olan MiTo hatchback’in makyajlı versiyonunu sessiz sedasız tanıttı. Üretimine 2009 yılında başlanan ve kısa zaman içerisinde küçümsenemeyecek bir başarı yakalayan MiTo, Mini Cooper ve Citroen DS3 gibi popüler premium kompakt otomobillere kafa tutuyor.

Makyajlı MiTo’nun dış tasarımında göze ilk çarpan yenilikler ön farlar ve abisi 5 kapılı Guiletta’dan fazlasıyla esinlenilen krom ön ızgara oluyor. Makyaj opersayonu geçiren MiTo’yu artık daha fazla renk, jant ve estetik modifikasyon seçenekleri ile kişiselleştirmek mümkün.

İç tasarımda da sınırlı değişikliklere giden Alfa Romeo, yenilenen MiTo’nun konsoluna, Chrysler modellerinde kullanılan 5 inç boyutunda dokunmatik Uconnect bilgi ekranı yerleştirmiş. İlk defa bir Alfa Romeo modelinde kullanılan Uconnect bilgi sistemi, eğlence, navigasyon ve iletişim fonksiyonlarını bir araya getirerek büyük pratiklik sağlıyor. Bluetooth bağlantısı, kısa mesaj okuma teknolojisi ve müzik sistemi, Uconnect’in içeriğinin yalnızca birkaçını oluşturuyor.

Benzinliden dizele oldukça geniş motor seçenekleri sunanAlfa Romeo MiTo, Fiat 500’de kullanılan 2 silindire sahip 0,9 litrelik TwinAir motoru da seçenekler arasına eklemiş.105 beygir ve 145 nm tork güç üreten motor, aracı 0’dan 100 km/s hıza 11.4 saniyede çıkarıyor. Bu motor seçeneği için ortalama karma yakıt tüketimi ise 4.6 litre/100km olarak belirtilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir