AudiOtomobil Yorumları

Audi A1 yorumları

Audi A1 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

A1 Audi’nin son yıllarda moda haline getirdiği ledli bi-xenon farlı donanımına sahip albenisi yüksek kendini her fırsatta belli eden far düzeneğine sahipti. Boyutları kullanım alanı açısından küçük olması bu sınıftaki bir aracı daha çok üniversiteye giden gençler yada evin ikinci arabası olabilecek kişilerin daha çok tercih edeceği bir seçenek.

DIŞ GÖRÜNÜM
Otomobilin dış görünüşü bildiğimiz Audi çizgilerine sahip köşeli hatlardan oluşan 5 kapılı şirin ve estetik bir araç küçük camları ve kapıları ile sevimliliği arttırıyor. Ledli olarak dizayn edilmiş arka far gurubu göze hoş geliyor ön far tasarımı ve panjur bildik Audi. Alüminyum alaşımlı jantlar ve lastikler göze hoş gelen detaylar arasında.

İÇ GÖRÜNÜM
Kapıyı açıp içeriye girdiğimizde koltukların ergonomisi sırt ve bel desteği eşya gözlü kol dayaması oldukça iyi. Deri direksiyon simidi ele oturması sürüşe duyarlı olması radyo-cd-mp3 direksiyon üzerinden kontrol edilmesi. Kusursuz ön konsolda kullanılan malzeme kalitesi çok iyi gösterge tablosu ve yol bilgisayarı verilerinin takibi okunaklı ve estetik klima kontrol düğmeleri konumu ve kullanımı sürücünün dikkatini dağıtmasına engel değil.

Araç içi aydınlatması mükemmel, müzik sisteminin kullanımı ilk başta kullanılması zor gibi geliyor alışılması zaman alıyor. Ama konsolun üstünde bulunan renkli ekran aracın müzik ve araç bilgilerini aktarmasında son derece yardımcı oluyor. S-Tronic şanzıman deri kaplı görseli ve ışıklandırması büyük ağabeyi Q7 havasında içerdeki ortama gelince… Maalesef bu şıklığa kaliteye yakışmayan darlık diz ve baş mesafesinin yetersiz olması kapı içi panellerinin kalitesinin düşüklüğü bu araçtaki gördüğüm olumsuzlukların başında geliyor.

Aracın arka koltuklarının oturma pozisyonu ön koltuklarda olduğu kadar rahat değil. Baş ve diz mesafesi inmek ve binmek için biraz sıkıntılı, bagaj kısmına geldiğimizde otomobilin boyutları gibi küçük bir bagaj bölümü var.

SONUÇ olarak,
Audi A1 kullanım özellikleri pratikliği ile son derece kolay ve eğlenceli malzeme kalitesi kapı panelleri hariç çok yakıt tüketimi bakımından muhteşem, servis maliyetleri açısından ekonomik. Senelik motorlu taşıtlar vergisi 827 tl olan A1 iyi tam bir bayan ve öğrenci aracı olarak düşünebilecek bir araç. Bu küçük aracın maalesef çok küçük de bir bagaj hacmi olduğu için özellikle çocuklu aile ve bayanlara önermiyorum. Bir puset ve çocuk koltuğunun sığması imkansız. Tabi ki bir de maliyet var. Böyle bir araca sahip olmanın bedeli 62.200 TL. opsiyonları ile araç bir üst segment fiyatına gelebiliyor. Ama ben Audi ye bineceğim diyenler için fiyatın önemi yok diyorsanız iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir