Alfa romeo giulietta yorumları

Alfa romeo giulietta kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

1.6 lt 105 HP güç üreten JTD dizel motor seçeneğinin de sunulduğu otomobilde, tek eksiklik otomatik şanzımanda yaşanacak gibi, Giulietta’da şimdilik altı ileri oranlı manuel şanzımanla yetinmek gerekiyor. Donanım listesi açısından eksiği olmayan Giulietta’da DNA adı adlı sürüş karakterine müdahale eden sistemin standart olarak sunuluyor olması ciddi bir avantaj.

Kendine özgü ve son derece karizmatik görünen tasarımı ile beğenilme konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağını düşündüğümüz Giulietta için, ülkemizde uygulanan plaka boyutlarına kesin olarak bir çözüm bulunması gerekiyor.

İç mekan özellikleri konusunda da Giulietta, kaliteli ve iyi görünen bir yaşam alanı sunuyor. Genişliği ile herkesin beğenisini rahatça kazanacak yaşam alanı, aynı zamanda son derece sessiz. Yüksek hızlara çıkılan otoban sürüşlerinde ise rüzgar sesi ve gürültü biraz yüksek seviyede. Kumanda topluluğunun iyi kullanıldığı iç mekanda, şalter şeklindeki kumandaların varlığı da beğenimizi kazandı. Görüş açıları önde A sütunu, arkada ise küçükarka cam ve yüksek omuz çizgisi nedeniyle kısıtlanıyor. Vites kolu ve körüğün tasarımını da beğendik. Vites yolları da net, belirgin ve kullanımı kolay. Direksiyon simidinin yapısı ise biraz daha iyi olabilirdi. Göbekte kullanılan plastik malzeme ucuz görünürken, kumanda elemanlarının Fiat Grubu’nun tüm araçları ile aynı olması biraz garip. 350 lt gibi iddialı bir bagaj hacminin sunulduğu yaşam alanında eşya gözlerinin sayısı az kalıyor. Navigasyon ekranının konumlandırıldığı orta konsolun üstü kısmı, bu donanım olmadığında kapaklı bir eşya gözü olarak kullanılıyor. Sportif, kaliteli ve eğlenceli görünen yaşam alanına sahip olan Giulietta’nın havalandırma performansı da iyi. Farklı bir tasarım olan hava kanalları iç mekanın dinamik görünmesini de sağlıyor.

Süspansiyon hem yol tutuş hem konfor konularında çok başarılı. Yaşam alanına derin çukur geçişlerinde bile bir vuruntunun gelmemesi, vücudu olduğu kadar psikolojiyi de koruyor. DNA sistemi de çalışma karakteri ile beğenimizi kazandı. Duruş mesafesi ile en iyilerden biri olduğunu ispatlayan Giulietta’nın kaputunun altında yatan 1.6 lt’lik 105 HP güç üreten dizel ünite de beklentilere cevap verebiliyor. İlk çalıştırmalarda yüksek olan dizel motorun sesi, normal kullanımlar sırasında iç mekana fazla yansımıyor. Start&Stop sistemine de standart olarak sahip olan Giulietta, bu sayede tüketim konusunda dikkat çekiyor. Ancak bu sistemin çalışması çok iyi gibi görünmüyor. Her zaman aynı rotada yaptığımız (neredeyse birebir) aynı sürüşler sırasında sistem bazen devreye girerken, bazen devre dışında kalmayı tercih ediyor.

Sonuç olarak,
Alfa Romeo Giulietta bir yükselişin öncüsü olacak. İddialı bir markanın son dönemlerde ortaya çıkardığı en iddialı modeli olan Giulietta, görünümü, iç mekanı, sessizliği, zengin motor seçenekleri, dikkat çekici elektronik sistemleri ile çok iddialı. Devrim yapacak gibi görünen Giulietta’nın çok iddialı olduğu yanlarından birisi de fiyatı. Başarılı konumlanmış fiyatıyla parıldayan görünümünün üzerine önemli bir cila yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir