3 Kapılı Kia Rio Türkiye Satışları ve Fiyatları

Kia’nın Rio model arabası ilk defa 2011 yılının Eylül ayında ülkemizde satışa sunulmaya başlanmıştı. İlk olarak hatcback gövde tipi ile ülkemizde satışa sunulan araba daha sonra 2011 Aralık ayında sedan versiyonu ile Kia severlere satılmaya başlandı. Ve şimdi Kia Rio’nun son versiyonu olan 3 kapılı sedan satışları Türkiye’de yapılmaya başlandı.

Üç araba arasında en fazla donanıma ve özelliğine sahip olan Kia Rio teknolojik gelişimleri ile hazırlanmış olan Sporty paketi ile beraber satışa sunulmakta.

Kia Rio Motor ve Donanım Özellikleri

-3 Kapılı model

-1.4 litre ileri vites

-137 Nm tor üretebilme(220 ye kadar çıkabilmekte)

-Benzinli ve dizel motor tercihleri

-ABS, ESP, TCS, BAS, ESS sahip olması

Kia Rio’nun benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunmakta. 1.4 lt dizel yada benzinli motorlardan herhangi birisini tercih etme şansınız bulunmakta. Araba severlerin içerisinde de iken Kia nın son teknolojisine şahit olacağı bu arabanın fiyatlarına gelince;

1.4 litre benzinli otomatik vites: 44.650 TL

1.6 litre 6 ileri vites dizel: 45,850 TL

100 km’de ortalama 4.3 litre yakıt tüketimi olan arabada bir çok güvenlik sistemi de bulunmakta. Toplam 6 hava yastığı, elektronik dengeleme programı, yokuşta kalkarken destek veren program, acil fren sinyali ve fren destek sistemi ile güvenli bir yolculuk Kia rio ile sizleri bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.