Opel

2016 Opel Astra Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Otomobil sektöründe C segmentinin lider isimleri arasında yer alan ve bu vakte dek C segmentinde 25 milyona yakın otomobil satmayı başarmış olan Opel, en büyük başarıyı tabi ki Astra modeli ile yakaladı. Sonbahar aylarında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmi tanıtımı yapılacak olan 2016 model Opel Astra’nın ilk resmi fotoğrafları bizlerle paylaşıldı. Üst segment donanımlarla kaplanan yeni nesil Opel Astra, birden fazla verimli motor seçeneği sunacak. Tasarımıyla da her zaman olduğu gibi göz kamaştırıyor. İşte 2016 model Opel Astra’nın detaylı bilgileri.

Opel mühendislerinin, yeni Opel Astra’yı tamamen sıfırdan tasarladıklarını belirten Opel Grup CEO’su Karl Neumann, aracın ağırlığının mevcut modele göre 200 kg azaltıldığını ve artık daha atletik bir yapıya kavuşturulduğunu belirtti. Yeni Astra’yı zayıflama programına sokan Opel, sürüş konforunu arttırırken, viraj performansını da daha üst limitlere taşımış. Bu sayede yeni Opel Astra’nın daha keyifli bir sürüş deneyimi sunması bekleniyor. Daha dinamik çizgiler, yenilenen farlar ve ön ızgara ile daha sportif bir görüntü sunan yeni Opel Astra, arka kelebek camlarını ve bagaj camını birleştiren parlak siyah C sütunu detayı ile bir spor otomobil görüntüsü sunuyor.

Uzunluğu 5 cm, yüksekliği ise mevcut modele göre 2.6 cm azalan yeni Opel Astra, buna rağmen arka koltuktaki yolcuların diz mesafesini 35 mm iyileştirmeyi başarmış. LED ön ve arka farlara kavuşan Opel Astra, keskin çizgilere sahip tamponları ile de oldukça şık görünüyor. Her biri 8 LED ile donatılan Opel patentli Matrix ön farlar, kusursuz yol aydınlatması sunuyor. Yeni Opel Astra’da 1.6 CDTI motor seçeneği 95 beygir güç üretirken, 1.0 litrelik ECOTEC benzinli direkt enjeksiyonlu turbo motor seçeneği ise 105 beygirden başlayacak. Tamamen yeni 1.4 litrelik ECOTEC motor seçeneği tam 145 beygir güç ve 250 nm tork üretecek. Opel, yeni Astra’da başta Opel OnStar kişisel bağlantı ve yardımcı sistemi olmak üzere IntelliLux LED farlar da ilk kez yeni Astra ile satışa sunulacak.

Ayrıca; Trafik İşaretçileri, Şerit Destek, Mesafe Koruma, Çarpışma Engelleyici Fren Sistemi, Gelişmiş Park Yardımcısı gibi gelişmiş teknolojilerin yer alacağı yeni Opel Astra, artık daha güvenli.

2016_opel_astra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir