Audi

2016 Audi A4 Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Almanların güçlü otomobil üreticisi, sonbahara girmemizle birlikte yeni A4 modelini tanıtmanın hazırlığı içerisinde. 2016 modeli tanıtılacak olan yeni nesil Audi A4, daha önce hiç kullanmadığı, yepyeni bir benzinli motorla birlikte satışa sunulacak. Şu ana dek otomobile dair pek fazla bilgi bizlerle paylaşılmış değil ama her sene olduğu gibi bu sene de otomobilin ihtiyaçları ve beklentileri karşılayacağı kesin. 2016 Audi A4 Fiyat Listesi hakkında da maalesef bir bilgi ya da kulis konuşması elimize ulaşmış değil; ancak teknik özellikler hakkında bazı duyumlar almış bulunuyoruz.

Yeni A4’ün en önemli yeniliği VW grubunun MLB 2 platformu. 2012 yılında VW tarafından duyurulan platform, önden çekişli ve dört çeker araçlar için kullanılabilen modüler bir mimari. Bu platform sayesinde yeni A4 %30 daha hızlı geliştirilebildi. Jaguar XE, BMW 3 serisi ve yılın arabası seçilen Mercedes C Sınıfı ile ciddi bir rekabet içine girecek olan A4, MLB 2 platformunu Yeni Q7 den sonra kullanacak ikinci model olacak.

Daha düşük tepki süreleri ve daha az sürtünme ile daha yumuşak sürüş vaat eden A4, çok daha kolay kontrol edilebilir bir araba olacak. Önceki kasasından 100 kg daha hafif olacak yeni A4 ‘ün motor gamında 1.4 litrelik benzinli motorlar hakim olacak. 1.6 litrelik dizel versiyonu şimdilik sadece manuel şanzımanla gelecek aracın 2.0 ve 3.0 TDI versiyonları da olacak.

Yeni A4’ün kaputunun altında da dikkat çekici yenilikler var. Viyana Motor Sempozyumu’nda tanıtılan yeni 2.0 TFSI benzinli motor 190 hp güç ve 320 Nm tork üretirken sadece 5 litre yakıt tüketeceğini iddia ediyor.

Yeni A4 ün bir de plug-in hibrit versiyonu olacak. Audi A4 e-tron elektrik modunda tek şarj ile 50 km yol yapabilecek.

2015 sonunda piyasaya ilk çıkacak model A4 sedan olacak. Station versiyon A4 Avant ve hafif arazi şartları için üretilen A4 Avant Allroad 2016 yılında vitrinlerdeki yerini alabilecek. 2016 sonlarına doğru A5 Coupe, A5 Sportback ve A5 Cabriolet de piyasada olacak.

2016_Audi A4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir