Lexus

Lexus, Türkiye pazarına giriyor

Dünyanın önde gelen lüks otomobil üreticilerinden biri olan ve Japon üretici Toyota’yanın altında bulunan Lexus, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Çalışmalarına 1989 yılında başlamış olan firma bu vakte dek dünya genelinde oldukça başarılı otomobiller üretip iyi satış değerleri yakalamayı başarmıştı. 2015’in sonuyla birlikte satışına başlanacak olan Lexus markalı otomobiller, Amerika’da 12 yıl üst üste en güvenilir otomobil markası seçilmişlerdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar BOZKURT, Lexus’un Türk sürücüler tarafından yıllardır beklendiğini ve bu yönde talep aldıklarını dile getirirken, Türkiye’ye getirilecek olan modellerin beklentiyi karşılayacağını da sözlerine ekledi.

Bozkurt; “Lexus premium segmentte müşteri odaklılık kavramını yeniden tanımlayacak. Türkiye’deki lüks segment müşterisi iyi eğitimli, kültürlü, sık seyahat eden ve beklentileri yüksek olan bir kitle. Lexus markasının Türkiye’de olma nedeni de budur. Artık Türkiye’de yaşayan premium segment müşterileri hak ettikleri deneyimi yaşayabilecekler.” dedi.

Bozkurt; “Müşterimizin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacağız. Müşterilerimiz Lexus kalitesiyle doğru orantılı bir hizmet anlayışını Lexus Showroom’una girdiği andan itibaren hissedecek. Öncelikle İstanbul’da açacağımız bir showroom ile Türkiye pazarına giriş yapacağız. Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimi ile farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren “Omotenashi” felsefesini kendine temel olarak alıyor. Kişiye özel bir misafirperverlik anlayışının karşılık bulduğu “Omotenashi” felsefesi ile müşterilerimize Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız. Lüks segment müşterileri daha önce hiç yaşamadıkları bir müşteri deneyimi yaşayacaklar.” diye ekledi.

Dünyanın 80 ülkesinde satışta olan Lexus’un Türkiye operasyonlarını Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. yürütecek. 2015’in son çeyreğinde satışına başlanacak olan Lexus markası İstanbul Auto Show’daki yerini de alacak. İlk etapta 2015 yılının kalan dönemi için 30-50 adetlik bir satış beklenirken, önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu rakamın 1000 adede ulaşması bekleniyor.

Lexus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir