Haberler

 Yerli Otomobilin Özellikleri Sızdırıldı!

2020 yılında çalışmaları devam edecek olan yerli otomobilin 2023 yılında piyasaya sürüleceği üzerine açıklamalar yapılmıştı. Son dönemin en kapsamlı ve nitelikli çalışmalarından biri olan yerli otomobil modeli, test sürüşü yapılarak performans özellikleri üzerine denemeler yapılarak, özellikleri piyasaya yayılmasın diye dikkatli davranılıyordu. Ancak Gebze bilim merkezinde gerçekleştirilen bu çalışmaların bilgileri otomobil tutkunlarına sızdırıldı.

Yerli Elektrikli Araç

Gebze’de çalışmaları başlatılmış olan yerli otomobil, içinde navigasyon cihazı yerine görüntüleme teknolojisi kullanılacağı üzerine açıklamalar yapıldı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, elektrikli otomobil hakkında kullanıcıların bilinçlendirilmesi için yeni uygulamalar yapılacağı üzerine açıklamalarda bulundu.

DC şarj ünitesi bulunacak olan aracın aynı zamanda elektrikli olması da hava kirliliği üzerine yoğunlaşan bir yerli üretim otomobil olacağının habercisi. Bunun dışında aracın henüz performans özellikleriyle ilgili bilgilendirme yapılmadı. 2023 yılında sürüşe çıkacak olan aracın Gebze bilim merkezinde hala sürüş denemeleri yapılarak, hatalı olabileceği noktaların düzeltilmesi üzerine çalışılıyor. Pininfaina şirketinin tasarımını yapmış olduğu yerli otomobil, bu şirketin daha önce Ferrari modelinin de tasarımlarını yapmış olduğuna dair bilgiler sızdırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir