HaberlerOtomobil

Yeni Subaru Legacy Fotoğrafları Yayınlandı

Yeni Subaru Legacy Fotoğrafları Yayınlandı, 6. jenerasyon Subaru Legacy’nin 2013 yılı Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergilenen Legacy Concept modeline benzemesini bekleyenler büyük hayal kırıklığına uğrayacak. Yeni Legacy modelinin tasarımı Subaru’nun çılgın konseptlerine ve sıradan modellerine alışık olanlar için ise sürpriz olmayacak.

Resimlerde yer alan yeni Subaru Legacy, Japon markanın 2015 Subatu WRX modeli ile benzer tasarım elementleri taşıyor. Özellikle ön tasarımda, ön farlar WRX VE Legacy modellerinin ortak noktası oluyor. Subaru’nun bu hamlesi markanın yeni tasarım dilini, belirgin ön ızgara, daha yuvarlak hatlara sahip tamponlar ve zarif tavan çizgileri ile birlikte yansıtıyor.

Yeni Subaru Legacy’nin arka tasarımı ise mevcut modele göre daha agresif bür görüntü sunacak. Yeni Legacy daha ince arka farlar ve rüzgarlık görünümlü tampon eklentisi ile selefinden ayrılacak.

İç tasarımı da tamamen baştan tasarlanan yeni Subaru Legacy modelinin gösterge panelleri ve sürücü odaklı konsolu artık daha iyi entegre edilmiş dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ile sunulacak. Direksiyonu ile de yeniliği hissettiren yeni Legacy’nin iç tasarımı daha düzenli bir hal almış.

Her ne kadar henüz araçla ilgili resmi bir detay olmasa da yeni Subaru Legacy’nin 2.0 litrelik yada 2.5 litrelik 4 silindirli Impreza ve Forester modellerinde kullanılan boxer motora sahip olması bekleniyor. Yeni Legacy’nin boxer motor seçeneklerine WRX modelinin yeni jenerasyon turbo beslemeli boxer motor da eşlik edecek.

Subaru, yeni Legacy modelinin satışlarına bu yılın sonunda yada 2015 yılının ilk aylarında başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir