Volkswagen

Yeni Scirocco 2017 yılında geliyor

Yeni Scirocco 2017 yılında geliyor, Avrupa’da coupe ve roadster model otomobillere olan talebin zayıflamasına rağmen özellikle ülkemizde oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşan Volkswagen’in sport compact sınıfındaki temsilcisi Scirocco, Wolfsburg merkezli markanın gelecek planlarında önemli yer tutuyor. 2014 yılında makyajlanarak kan tazeleyecek olan Scirocco, Alman otomobil dergisi Auto Bild’in son sayısında yer alan bilgiye göre 2017 yılının başlarında ise tamamen yenilenerek karşımıza çıkacak.

Golf 8 platformu üzerine konumlandırılacak olan makyajlı Scirocco ile Volkswagen değişime başlayacak. Yeni Scirocco ile birlikte 2.0 TSI motorun gücünü 210 beygirden 230 beygire yükseltilirken, tork 280nm’den 370nm’ye çıkarılacak. Scirocco’nun halen en çok tercih edilen motor seçeneği olan 1.4 TSI motorun gücü ise 121 beygirden 125 beygire yükseltilecek.

140 beygir güç üreten dizel motorların gücü 150 beygire çıkarılacakken, yeni Scirocco ile 177 beygirlik dizeller 184 beygir olacak. Volkswagen’in Golf R ile birlikte 1 numarada bulunan performans otomobili olan Scirocco R ise yaklaşık 35 beygir artış ile 300 beygir civarında güç üretecek. 2014 yılında makyajlanacak olan Scirocco, tasarımda oldukça kapsamlı değişiklikler geçirecek, daha fazla sürüş teknolojisine ve optimize edilmiş Euro 6 motorlara kavuşacak. Yenilenen yüzü ile Scirocco’nun Cenevre ya da Beijing Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir