Mini Otomobil Toyota Aygo 2012 Model

Japonya’nın önde gelen otomobil markası Toyota görücüye çıkaracağı Aygo modeli ile mini arabalar kategorisinde önemli bir yere sahip olmaya çalışıyor. Daha önceden bildiğimiz gibi Fransız araba üreticileri Peugeot ve Citroen markalarının mini arabalarını çıkartarak otomobil sektöründe sükse yaratmıştı. Araba piyasasında oldukça fazla satılan bu arabalar kullanıcıların beğenilerini toplamıştı. Bunun üzerine Toyota’da mini otomobil sektörüne girmeyi tercih etti ve Aygo’da modelinde bir düzenleme yaparak mini otomobillerini ürettiler.

Ön kısmını(tampon) tamamen yenilendi ve yeni bir tasarım ortaya çıkartıldı. Gündüzleri yanan LED farlar ve Toyota’ya özgü olan yeni tasarım bir jant ile küçük olmasına rağmen sportif görünüşü sayesinde beğenileri toplamaya başladı bile.

TOYOTA AYGO ÖZELLİKLERİ

-100 km de ortalama  4.4 litre yakıt tüketimi

-1.0 litrelik benzinli 68 beygir motor

-Oldukça yüksek CO2 emisyonu

-Zenon Far

Yukarıdakiler gibi mini olmasına rağmen muhteşem extra özelliklere sahip olan Aygo Türkiye pazarında henüz satışa sunulmuş durumda değil.  Avrupa otomobil pazarında satılmakta olan Toyota Aygo Brüksel’deki ünlü otomobil fuarında tanıtılmaya başlayacak.

Toyato Aygo’yu bu fuarda önemli rakipler bekliyor. Bu rakipler mini Citroen C1 ve mini Peugeot 107.  Üç mini arabanın aynı anda sergileneceği fuarda hangisinin daha çok ilgi göreceği büyük merak konusu…
 
 
Medium: www.youtube.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir