Peugeot

Yeni Peugeot 308 2014’de yollarda

Yeni Peugeot 308 2014’de yollarda, Fıransız otomobil üreticisi Peugeot yaptığı açıklamaya göre, firma tasarımcıları ve mühendisleri, yalın ve modern hatlara sahip yeni Peugeot 308 HB’i tasarladı. Yeni modüler platform EMP2 (Efficient Modular Platform 2) sayesinde, Peugeot 308’e kompakt boyutlar ve hafifletilmiş bir ağırlık kazandırıldı.

Yenilenen Peugeot 308’le rekor seviyede CO2 emisyonları ve yakıt tasarrufuyla yeni bir sürüş deneyimi sunulurken, araç yalın iç mekanı ve Peugeot i-Cockpit adı verilen yenilikçi kokpitiyle keyifli bir sürüş imkanı sağlıyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıtılan ve satışı 12 Eylül 2013 günü Fransa’da başlayan aracın Türkiye’de 2014 yılının başında pazara sunulması planlanıyor. Ayrıca yeni Peugeot 308 uluslararası pazarlara satışa yönelik olarak ileri vadede Çin’de de üretilecek.

Avrupa pazarında satışların üçte birini temsil eden stratejik C segmentinde yer alan araç, yeni müşteriler kazanmak için tasarım, sürüş deneyimi, verimlilik ve kalite gibi 4 önemli temaya dayanan tasarımıyla güçlü ve farklı bir alternatif olarak konumlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir