Volkswagen

Yeni Passat Tanıtıldı

Yeni Passat Tanıtıldı, Volkswagen’in efsanevi modeli Passat’ın 8. Jenerasyonu dün Berlin’de düzenlenen özel bir basın toplantısında tanıtıldı. Volkswagen, yeni Passat’ı Paris Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

Volkswagen yeni Passat B8 modelini Kuzey Amerika hariç başta Avrupa olmak üzere tüm Avrupa’da ve dünya da satışa sunacak. Bilindiği üzere Volkswagen Amerika pazarına Passat’ın daha sade ve basit tasarıma sahip bir versiyonunu sunuyor.

Passat B6 modelinin bir bakıma güncellenmiş modeli olan Passat B7 modelinin aksine Volkswagen, yeni Passat B8 modelini en ince ayrıntısına kadar yeniden tasarlamış.

Volkswagen Grubu’nun modüler MQB platformu üzerine konumlandırılan yeni Passat B8 modeli, yeni motor seçeneklerinin yanı sıra tamamen dijital gösterge paneli gibi birçok son teknoloji ekipmanla donatılıyor.

Alman otomobil dergisi Autobild’in belirttiğine göre yeni Volkswagen Passat B8 selefi B7’den tam 85 kg daha hafif olacak ve bu sayede %20 daha ekonomik tüketim değerleri sunacak.

Mevcut B7 modeliyle yaklaşık olarak aynı boyutlara sahip olacak olan yeni Passat’ın aks mesafesi ise 2,79 m’ye uzatılmış. Bu sayede bagaj hacmi de 21 litre arttırılarak 586 litreye çıkarken, SW Passat modelinde hacim 47 litre artarak 650 litreye çıkmış.

Volkswagen Passat, Avrupa’da güçleri 120 beygir ile 280 beygir arasında değişen 10 farklı direk enjeksiyonlu turbo şarjlı motor ile satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir